w
googluj

Adobe Revel 1.2.0


ico
Revel to kolejna z serii aplikacji firmy Adobe Sysytems, autorów tak znanych programów desktopowych, jak chociażby Photoshop, Illustrator czy Fireworks. Adobe chce zająć dosłownie każdy możliwy segment rynku związanego z fotografią i grafiką oraz ich edytowaniem na wszelkie możliwe sposoby. Adobe Revel, wydany na urządzenia z systemem Android, z kolei ma stanowić konkurencję dla serwisów społecznościowych, w którym użytkownicy dzielą się ze sobą zdjęciami. Ale co tak naprawdę wyróżnia ten program?

Podstawowym celem Adobe Revel jest dzielenie się swoimi zdjęciami oraz filmami z rodziną i przyjaciółmi. W rezultacie tworzyć można biblioteki fotografii, do których członkowie tej mikrospołeczności mogą wracać i ją powiększać poprzez kolejne zdjęcia. W związku z tym fotografie nie są szeroko upubliczniane dla wszystkich użytkowników aplikacji, a jedynie dla osób, które do swego grona zaprosiliśmy. Nie jest to oczywiście nowy pomysł, ale na tym skupiać się ma największa siła aplikacji.

W praktyce zaś wygląda to tak, że najpierw musimy się zalogować przez identyfikator Adobe, Google+ czy Facebook. Otrzymamy następnie dostęp do swojego konta Revel. Jest to konto bezpłatne i mamy możliwość nielimitowanego przesyłania zdjęć i filmów. Niestety, ten początkowy status konta bezpłatnego w aż tak szerokim zakresie dostępny jest tylko przez pierwsze 30 dni. Potem konto bezpłatne oznacza, że możemy przesyłać do chmury 50 zdjęć lub filmów. Czy to dużo, czy mało - każdy sam sobie musi na to pytanie odpowiedzieć. W każdym razie - i jak to zwykle bywa z Adobe Systems - mamy możliwość wykupienia subskrypcji: Revel Premium to miesięcznie 5,99$, a rocznie 59,99$. Cóż, ceny te mówią same za siebie.

Niemniej przez 30 dni można wypróbować pełne możliwości aplikacji. Po utworzeniu konta w Revel, decydujemy czy chcemy zezwolić na opcję automatycznego importowania zdjęć do chmury, czy manualnego wybrania odpowiednich fotografii. Gdy wybierzemy pierwszą opcję, wtedy przy każdym kolejnym uruchomieniu aplikacji nasze ostatnie zdjęcia zostaną od raz przesłane do chmury.

W panelu nawigacyjnym możemy utworzyć biblioteki fotografii oraz zaprosić znajomych, aby współuczestniczyli w danej bibliotece. Proces tworzenie nowej biblioteki to tylko nadanie jej nazwy i wysłanie zaproszeń; nowa biblioteka jest automatycznie przyporządkowywana do naszego konta. Na ekranie głównym możemy przeglądać zdjęcia w 3 zakładkach; prócz Biblioteki są to też Albumy oraz Ulubione. Albumy są do naszej dyspozycji; możemy je tworzyć i się nimi dzielić (opcjonalnie również przez adoberevel.com). Po wybraniu danego albumu, dodatkowymi możliwościami są pokaz slajdów oraz dodanie kolejnych zdjęć/filmów. Z kolei Ulubione udostępniają pokaz slajdów, jak i możliwość podpisania zdjęcia oraz - już bardziej rozbudowaną - opcję edycji zdjęcia. W trybie edycji możemy nałożyć na obrazek predefiniowany efekt; wykadrować go; zmienić parametry, takie jak ekspozycja, kontrast, temperatura czy ostrość; jak również znieść efekt czerwonych oczu. Natomiast ostatnia, czwarta, zakładka dostępna z ekranu głównego umożliwia przejrzenie aktywności związanej z naszymi znajomymi.

Interfejs aplikacji jest oszczędny; wszystko jest przejrzyste oraz intuicyjne i po chwili już łatwo po niej nawigować. Na plus można zaliczyć zestaw do szybkiej edycji zdjęć, ale z pewnością w innych aplikacjach mamy dostęp do większego pola manewru w tym względzie. Adobe Revel to dobra aplikacja, lecz bez bazy znajomych wiele traci. Nie mówiąc o tym, że jeśli mamy ograniczony transfer danych to wręcz staje się bezużyteczna.

Ograniczenia!
Aby korzystać z pełnej funkcjonalności należy połączyć się z internetem. Przez 30 dni mamy możliwość nielimitowanego importowania zdjęć i filmów do naszej chmury. Po tym czasie można uploadować maksymalnie 50 zdjęć i filmów miesięcznie - chyba, że wykupimy abonament.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Adobe RevelAdobe Revel dla Android
2015-01-29

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Adobe Revel