w
googluj

Cartoon Camera 1.2.2


ico
Cartoon Camera umożliwia tworzenie zdjęć, które wyglądają jak rysunki. Nie jest to jednak program do obróbki zdjęć, które już mamy czy dopiero robimy, bo już z poziomu kamery można dzięki tej aplikacji oglądać świat w kreskówkowych barwach. Jedyne, co musisz mieć, aby z niej skorzystać, co urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android.

Po uruchomieniu aplikacji, na jej ekranie głównym zobaczysz po prostu to, co pokazywałaby aplikacja Aparatu, domyślne narzędzie odpowiedzialne za robienie zdjęć - z jednym wyjątkiem. Z łatwością zauważyć można, że obiekty mające kontury, mają te kontury w kolorze czarnym, zaś sam obiekty mają bardziej wyraziste kolory i są ziarniste. I to jest właśnie domyślny filtr, których aplikacja ma więcej.

Nie ma żadnego statycznego ekranu z menu. Za funkcje odpowiadają kolejne ikony. Na samej górze, w orientacji portretowej, lub po lewej stronie, w orientacji horyzontalnej, mamy zachętę do kupienia wersji Pro i informację (autopromocję) od twórcy. Mamy też na ekranie dwa suwaki: jeden odpowiada za natężenie koloru (można przez to szybko wybrać filtr czarno-biały), drugi odpowiada za czułość filtra (ziarnistość się zwiększa, gdy zwiększamy natężenie).

Najważniejsze funkcje pozwalają na wybór kamery przedniej lub tylnej, zmianę filtra (wersja darmowa daje ich 7, a płatna kolejne 4), zapis obrazu, włączenie lub wyłączenie lampy błyskowej. Do tego dochodzi możliwość przeglądu zrobionych przy użyciu aplikacji obrazów z pamięci urządzenia. Uaktywnia się okienko z menedżerami plików (jeśli mamy ich kilka), a potem oglądać możemy już zrobione zdjęcia w wersji pełnoekranowej przez gest przesunięcia palcem po ekranie w lewo lub w prawo.

Jeśli szukasz programu, który zmieniłyby zdjęcia, które już kiedyś zrobiłeś i które masz w pamięci urządzenia, we wspomniany sposób, czyli przez nałożenie rysunkowych efektów, to aplikacja Cartoon Camera tego nie umożliwia. Jest to po prostu zastępcze narzędzie do obsługi sprzętowego aparatu, ale nie edytor grafiki. Ma ciekawe filtry i możliwości ich modyfikacji przez manipulację dwoma suwakami.

Ograniczenia!
Wykupienie wersji Pro, za 4,99 zł, likwiduje reklamy i udostępnia kolejne filtry.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Cartoon CameraCartoon Camera dla Android
2014-05-11

Ilość pobrań: 36 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Cartoon Camera