w
googluj

Pixlr Express 3.4.7


ico
Pixlr to najpopularniejszy na świecie sposób na edycję zdjęć online. Aby z niego skorzystać, wystarczy wejść na stronę Pixlr.com/editor i już można zabrać się za modyfikację zdjęcia z dysku twardego lub po prostu tworzenie obrazka od podstaw. Jest to produkt autorstwa firmy Autodesk, znanej z dostarczania edytorów graficznych różnych rodzajów. Oferuje ona nie tylko edytor online, ale też dwa kolejne programy z rodziny Pixlr, dostępne m.in. na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android: Pixlr Express oraz Pixlr-o-matic. Zainstaluj drugi z tych programów, jeśli chcesz mieć dostęp do filtrów, które można szybko na obraz nałożyć. Skorzystaj z Pixlr Express, jeżeli chcesz mieć nie tylko automatyczne efekty, ale w ogóle Photoshopa w smartfonie lub tablecie.

Pixlr Express nie ma żadnego oficjalnego związku z Photoshopem, ale nie sposób było na wstępie nie przywołać Photoshopa, i właściwą temu słynnemu programowi mnogość funkcji i możliwości, gdyż nie może być lepszej rekomendacji dla aplikacji edytującej grafikę. Co prawda chodzi tu o Androida, czyli przenośny i dotykowy system komputerowy, i fizyczne ograniczenia związane ze sprzętem (brak myszy, mały ekran) mają oczywisty wpływ na ewentualny potencjał aplikacji, ale już kilka chwil spędzonych z Pixlr Express powoduje, że serce zaczyna szybciej bić. Aplikacja ta jest po prostu ekstremalnie potężna!

Piękny, prosty i elegancki ekran główny daje możliwość użycia sprzętowego aparatu i aplikacji z nim powiązanej (np. systemowego Aparatu), wybrania grafiki z pamięci urządzenia do jednostkowej edycji lub wybrania kilku grafik w celu utworzenia kolażu i ich edycji w tej właśnie formie; ponadto mamy szybki dostęp do edycji ostatniego obrazu zrobionego w Pixlr Express, jak i dostęp do ustawień. W tych ostatnich zatwierdzić można np. funkcję włączania aparatu fotograficznego wraz z uruchamianiem programu, a także wybrać można domyślny rozmiar zapisywanego obrazu, jak i ścieżkę, gdzie zapisywane będą nasze dziełka.

Tryb edycji robi gigantyczne wrażenie. Początkowy widok jest skromny, ale wszystkie zalety poznamy w trakcie poznawania i używania kolejnych funkcji. Główny panel udostępnia nam:
• poprawę zdjęcia poprzez szereg funkcji: wyostrzanie, korekcję miejscową, likwidację efektu czerwonych oczu, nakładanie na obraz innych obrazów (możliwe różne stopnie przezroczystości), regulację kontrastu i jasności itp. parametrów, przycinanie, rotację itd.; w Adjustment mamy do dyspozycji w sumie aż 18 trybów edycji,
• nałożenie filtrów: Effect zawiera 7 paczek głównych, a w nich niekiedy po kilkanaście wersji filtru; tryb Overlay daje z kolei 19 paczek i też niekiedy po kilkanaście wariantów efektu i więcej,
• dodanie ramki - w Borders mamy 10 typów ramek oraz ich warianty,
• dodanie tekstu - Type umożliwia dodanie tekstu wedle klasycznych typów głównych fontów; można nanieść do 340 znaków, zmienić kolor tekstu, zaś same czcionki mają też dodatkowe warianty,
• dodanie naklejki - w Stickers mamy 14 głównych paczek naklejek, a w nich liczne warianty.

Po przechodzeniu do kolejnych funkcji zobaczymy jednak, że większość jest niedostępna. Aby je zdobyć musimy po prostu tapnąć w odpowiedni filtr czy naklejkę i od razu rozpocznie się pobieranie z serwera, o ile jesteśmy połączeni z internetem. Szkoda, że autorzy zdecydowali się ich nie dodawać do programu instalacyjnego, ale miałoby to wpływ na znaczne zwiększenie rozmiaru aplikacji, a tego chciano chyba uniknąć.

Jeżeli chcesz mieć jeden z najlepszych, a być może najlepszy, edytor grafiki dostępny na smartfony i tablety z Androidem, to zainstaluj Pixlr Express. Nie jest możliwe, abyśmy kiedykolwiek mieli pełen potencjał stacjonarnego Photoshopa na urządzeniach dotykowych lub mobilnych, ale aplikacja Autodesk pokazuje, że można i tak zrobić program o gigantycznej głębi możliwości. Jest to program niezwykle szybki, prosty w obsłudze i w zasadzie w kwestii edytorów mobilnych nie można wymyślić czegoś lepszego.

Ograniczenia!
Z początku aplikacja nie udostępnia wielu filtrów, fontów itp., ale można je w łatwy sposób i za darmo pobrać z poziomu interfejsu aplikacji.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Pixlr ExpressPixlr Express dla Android
2018-11-26
przejdź Pixlr Express dla Windows

Ilość pobrań: 267 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pixlr Express