w
googluj

Fotor 3.2.2.239


ico
Fotor to serwis internetowy umożliwiający edycję zdjęć, tworzenie kolaży i pocztówek online. To również multiplatformowa aplikacja wydana m.in. na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. W tym względzie oferuje ona nie tylko szereg możliwości manipulowania obrazami, ale też sama jest aplikacją-aparatem do robienia zdjęć. Ponadto umożliwia połączenie się z naszymi kontami w serwisach Flickr, Twitter i Facebook, aby dzielenie się zdjęciami było jeszcze prostsze.

Zacznijmy od aparatu. Na pierwszy rzut oka jego funkcjonalność jest ograniczona. W rogach ekranu mamy ikony, które dają dostęp do:
• ustawień diody: włączenia jej czy wyłączenia, ustawienia w trybie automatycznym czy w trybie latarki; ostatnia z tych funkcji wydatnie rozszerza zakres możliwości aplikacji; w zasadzie nie musimy już instalować odrębnej aplikacji-latarki (jeżeli oczywiście w ogóle mieliśmy taki pomysł),
• zmiany używanej kamery z tylnej na przednią (o ile w swoim urządzeniu taką posiadamy),
• Photo Box - w oknie tym zobaczymy miniaturę zdjęcia wykonanego przez Fotor, a po jej dotknięciu przejdziemy do osobnego ekranu ze zdjęciami,
• powrotu do ekranu głównego aplikacji.

Obok ikony służącej do zrobienia zdjęcia mamy z kolei dostęp do panelu ustawień aparatu. Twórcy przygotowali 8 funkcji, m.in. możliwość włączenia paska powiększenia (Zoom) czy możliwość tapnięcia w dowolne miejsce ekranu skutkującego wykonaniem zdjęcia (Big Button); zdjęcia seryjne czy stabilizator obrazu. Co ciekawe, w ustawieniach aplikacji możemy zdecydować się na automatyczne otwieranie się trybu aparatu, gdy tylko tapniemy w ikonę aplikacji.

Główną funkcją Fotora jest możliwość edytowania zdjęć. W tym wypadku tapnięcie w ikonę edytowania na ekranie głównym aplikacji przenosi nas do zasobów. Po wybraniu żądanego zdjęcia mamy już możliwość edytowania. W oczy rzuca się od razu funkcja rozjaśnienia obrazu. Wystarczy tylko jedno tapnięcie, aby zdjęcie wyglądało lepiej (zwykle bowiem zdjęcia wykonane przez aparat urządzenia mobilnego są trochę zbyt ciemne, poza tym nie zawsze włączamy diodę). To pierwsza, domyślna, funkcja edytorska aplikacji. W kolejnych możemy szybko zmienić rodzaj "scenerii" zdjęcia, jaskrawość, kontrast, ostrość itp. Możemy obrócić obraz o 90 stopni w lewo lub w prawo czy odwrócić je horyzontalnie lub wertykalnie. Następna funkcja związana jest z efektami. Efekty, które szczególnie przypadły nam do gustu, możemy dodać do ulubionych, aby mieć do nich potem szybki dostęp. Po wybraniu danego efektu możemy zobaczyć obraz w formie miniatur z nałożonymi wariantami efektu. Dostępne filtry to: Analog (ma 9 wariantów), Lomo (7), Art (9), Vintage (9) oraz B&W (9). Kolejne funkcje edytowania związane są z tworzeniem ramek, przycięcia obrazu (też wedle predefiniowanych proporcji). Natomiast ostatnia funkcja daje szansę wyostrzenia danego fragmentu obrazu i jednoczesnego rozmazania reszty.

Nietuzinkowy interfejs aplikacji udostępnia w sumie 5 funkcji:
• przejrzenia powiadomień,
• przejścia do trybu aparatu fotograficznego,
• przejścia do trybu edytowania obrazów,
• Photo Box,
• zmiany ustawień, np. rozdzielczości, jakości udostępnianych obrazów czy katalogu na nasze pliki.

Fotor to skromny aparat fotograficzny i bogaty edytor zdjęć. Możliwości ustawień jest sporo i trudno wymyślić nowe. Jak to zwykle bywa: filtry można na siebie nakładać, więc nie mamy żadnych nieograniczone. Warto więc ją przetestować.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
FotorFotor dla Android
2015-09-04
przejdź Fotor dla Windows

Ilość pobrań: 173 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Fotor