w
googluj
pl

Skitch


ico
Skitch to aplikacja Evernote Corporation, twórców (jak łatwo się domyślić) słynnego edytora tekstu Evernote. Skitch umożliwia nanoszenie tekstu i rysunku na zdjęcia i pliki PDF i stanowić może dopełnienie Evernote. Zresztą jeżeli używasz Evernote na smartfonie czy tablecie z Androidem to pewnie wiesz, że aplikacja ta udostępnia funkcję tworzenia adnotacji poprzez skrót do Skitch. Ale jak przedstawia się Skitch bez odwoływania do Evernote? Czy nadal warto się tą aplikacją interesować? Przyjrzyjmy się potencjałowi tego programu w wersji przygotowanej dla systemu operacyjnego od Google (istnieją też wydania dla mobilnego iOS, jak i stacjonarnych systemów Windows i Mac).

Ekran główny udostępnia 7 trybów pracy:
• Opis PDF w Skitch - aby opisać plik PDF, wystarczy udostępnić go przez standardową metodę udostępniania z aplikacji, w której właśnie przebywamy (może to być np. menedżer plików). Kolejna metoda to wybór pliku PDF z poziomu Skitch; tapnięcie tej funkcji otwiera okno z menedżerami plików (jeżeli mamy ich kilka), a potem już tylko wybieramy pożądany plik przechodząc po drzewie katalogów,
• Zrób zdjęcie - możemy też wykonać zdjęcie od ręki (uruchomi się nasza aplikacja związana ze sprzętową kamerą) i je od razu opisać,
• Wybierz zdjęcie - jest też funkcja nanoszenia tekstów i rysunków na zdjęcie, które już posiadamy we własnych zasobach; po tapnięciu pojawi się lista aplikacji, przez które możemy wybrać odpowiedni plik.

Zanim przejdziemy do opisu 4 pozostałych funkcji, zatrzymajmy się, aby poznać najważniejsze funkcje związane z edytowaniem. Po wybraniu pliku, w jednym z powyższych kroków, znajdziemy się w oknie edycyjnym. Aby dodać jakiś efekt musimy tapnąć w ikonę w rogu. Możemy zrobić pikselozę w danym fragmencie obrazu, rysować na pierwszym planie lub na drugim planie, dodać kształty prostokątu/koła/linii, nanieść dowolny tekst i dodać strzałki oraz ikony wykrzykników i innych znaków. Do dyspozycji oddano nam paletę 8 kolorów oraz 5 stopni szerokości pisaka.

Wróćmy do ekranu głównego. Pozostałe funkcje pozwalają rysować na mapie (potrzebne jest połączenie z internetem i włączenie czujnika GPS), przechwycić dowolną stronę internetową (wpisujemy adres i po wczytaniu strony wybieramy "Pstryk", następnie możemy już nanieść swoje notatki na fragment widoczny na ekranie), rysować na zupełnie pustej kanwie i przejrzeć wszystkie notatki, jakie wykonaliśmy przy użyciu aplikacji.

Skitch pozwala na nanoszenie dowolnych treści na dowolne zdjęcia i pliki PDF oraz strony internetowe. Jest to program intuicyjny i szybki. Jeśli więc czegoś takiego szukasz, to Skitch zapewni Ci sporo radości.

Uwaga!
Dostępna jest też wersja programu na system Windows.

Ograniczenia!
Aby korzystać z funkcji rysowania na mapie, potrzebne jest połączenie z internetem oraz włączenie czujnika GPS. Dodatkowe funkcje uzyskać można po zalogowanie się do Evernote w wersji Premium.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (5 głosów)

Strefa Download programu
SkitchSkitch dla Android
2014-08-15

Ilość pobrań: 228 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Skitch