w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 366
Wszystkich postów: 928389
Wszystkich tematów: 135913

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7754 dni

Airfoil 5.6.2


Airfoil - program do strumieniowania dźwięku. Aplikacja pozwala na wysyłanie muzyki za pośrednictwem sieci bezprzewodowych - odbiornikami i nadajnikami mogą być dowolne komputery znajdujące się w jej zasięgu, a także urządzenia AirPort Express, Apple TV, iPhone, iPod Touch. Aplikacja wyróżnia się wsparciem kilku najpopularniejszych systemów operacyjnych oraz wysoką uniwersalnością dostępnych funkcji.

Pakiet składa się z dwóch współgrających ze sobą elementów, nazwanych odpowiednio Airfoil Speakers i Airfoil. Pierwszy z nich służy do odbierania sygnału audio z innych urządzeń, drugi natomiast spełnia przeciwne zadanie, transmitując strumień muzyczny do wszystkich komputerów zainteresowanych odsłuchiwaniem naszej muzyki. Narzędzia pozwalają na dostosowanie ustawień do potrzeb użytkownika. Wśród dostępnych opcji znajdują się:
- zmiana nazwy widocznych na liście urządzeń,
- automatyczne uruchamianie wraz ze startem systemu operacyjnego,
- blokowanie transmisji hasłem,
- wybór urządzenia audio lub aplikacji, z której ma być pobierany dźwięk - tego typu rozwiązanie pozwala na wybranie przeglądarki internetowej i wysyłanie muzyki z popularnych serwisów społecznościowych (YouTube, Pandora, Last.fm),
- funkcja zdalnej kontroli ustawień nadawania,
- wysyłanie metadanych dotyczących piosenek (okładka albumu, artysta i tytuł),
- możliwość korekcji parametrów dźwięku (poziom głośności, balans, equalizer, kilkanaście domyślnych ustawień).

Narzędzie posiada zgrabny, nowoczesny interfejs. Sterowanie odbywa się w niewielkich okienkach, zawierających najczęściej używane opcje, takie jak sterowanie poziomem głośności, wybór źródła nadawania/odsłuchiwania czy przełączanie pomiędzy utworami. Wygodę użytkowania podnosi również możliwość minimalizowania do ikony w zasobniku systemowym. Program posiada ponadto przyzwoitą dokumentację w angielskiej wersji językowej.

Ograniczenia!
Airfoil jest dostępny w wersji demonstracyjnej. Głównym ograniczeniem jest automatyczne zagłuszanie wszystkich transmisji trwających więcej niż 10 minut. Uciążliwość ta nie pozwala oczywiście na swobodne użytkowanie aplikacji, umożliwia natomiast zapoznanie się z jej możliwościami i sposobem obsługi.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
AirfoilAirfoil 5.6.2
Wersja stabilna
42.02 MB | 2019-02-23

Ilość pobrań: 454 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Airfoil
avatararrow
~Lsiaq | 2012.02.15 23:03
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Co to za cudo? Hmmmm nie rozumiem, do czego to służy??
Airfoil 3.2.1