w
googluj

Royal RSS Reader 1.58


Royal RSS Reader to, jak sama nazwa wskazuje, czytnik kanałów RSS/Atom. Program jest niewielki, lecz bardzo funkcjonalny, a przy tym nie wymaga instalacji.

Chcąc dodać kanał RSS do listy, należy wkleić jego adres URL (kończący się obowiązkowo na .rss lub .xml) w odpowiednie okienko programu lub przeciągnąć charakterystyczny, pomarańczowo-szary banner ze strony internetowej prosto w okno aplikacji.
Szybki dostęp do najbardziej interesujących nas newsów zapewnia wyszukiwarka słów kluczowych. Przy każdym poście znajdują się przyciski umożliwiające bezpośrednie wydrukowanie go lub dalsze przesłanie mailem.

Ciekawą funkcją są kategorie, do których możemy przypisać poszczególne kanały. Jest ich 9, a każdą oznaczono innym kolorem. Niestety, w obecnej wersji programu nie jest możliwe nadawanie kategoriom własnych nazw, choć z pewnością byłoby to pomocne.

Royal RSS Reader daje nam możliwość wyboru co do częstotliwości odświeżania w poszukiwaniu nowych postów. Możemy wyłączyć tę opcję całkowicie bądź polecić aplikacji odświeżanie poszczególnych kanałów w odstępach od jednej minuty do jednego dnia.

Chcąc dostosować wyświetlane przez program informacje do naszego wzroku oraz rozmiarów monitora, możemy zmienić tryb wyświetlania postów (do wyboru tryb zwykły oraz rozszerzony, w którym wyświetlane będą również linki) i rozmiar czcionki.

Jeśli używaliśmy nieodżałowanej pamięci Google Readera i dysponujemy plikiem subscriptions.xml, pochodzącym z jego ustawień, możemy z niego zaimportować listę feedów do Royal RSS Readera. Listę kanałów można również eksportować z programu do pliku OPML.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
Royal RSS ReaderRoyal RSS Reader 1.58
Wersja stabilna
0.21 MB | 2017-01-02

Ilość pobrań: 221 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Royal RSS Reader