w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 402
Wszystkich postów: 938187
Wszystkich tematów: 138565

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni

Parkdale 3.06


Parkdale to bezpłatny program do testowania dysku twardego i innych nośników (dyskietki, klucze USB, karty pamięci). Jest to kolejne z serii niewielkich narzędzi udostępnianych przez zespół The SZ Development - wszystkie aplikacje producenta charakteryzują się przyjaznym interfejsem oraz dobrą funkcjonalnością. Nie inaczej jest z Parkdale. Program działa w trzech trybach:

• QuickAccess
Narzędzie testuje prędkości i czasy odczytu/zapisu danych. Przed rozpoczęciem analizy należy wybrać jedną z partycji oraz określić właściwości, takie jak rozmiar bloku i sumaryczna ilość danych. Następnie naciskamy na przycisk "Start".

• FileAccess
Moduł testuje czas dostępu do danych. Zbiory nadające się do zmierzenia prędkości wyselekcjonujemy za pomocą wygodnego eksploratora. Co ciekawe, możemy wskazać zarówno pojedynczy plik jak i cały katalog (w tym przypadku aplikacja automatycznie dokona wyboru największych/najszybszych pozycji ze spisu). Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z trybu eksperckiego, pozwalającego na dostosowanie dodatkowych parametrów (rozmiar bloku, włączanie/wyłączanie buforowania, wielkość paczki przeznaczonej na "rozkręcenie" dysku itd.).

• BlockAccess
Narzędzie do testowania blokowego dostępu do danych. Analiza może odbyć za pomocą jednej z trzech dostępnych metod (liniowa, losowa, na podstawie wyszukiwania początku i końcu bloku). Wcześniej oczywiście należy określić warunki wykonywania testu (częstotliwość dokonywania pomiarów, ilość powtórzeń, startowy/końcowy blok i inne). Rezultaty mogą być widoczne w postaci wartości liczbowych lub wykresu. Ważną funkcją programu jest także rozbudowany interfejs działający z poziomu linii poleceń. Dzięki niemu w łatwy sposób wywołamy dowolny zestaw testów.

Parkdale jest rozpowszechniany na zasadach licencji freeware, dzięki czemu może być wykorzystywany zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Aplikacja nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - wystarczy rozpakować archiwum w formacie ZIP w dowolnej lokalizacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ParkdaleParkdale 3.06
Wersja stabilna
0.8 MB | 2022-07-10

Ilość pobrań: 636 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Parkdale