w
googluj

Uniform Server 13.3.2


Uniform Server to lekka paczka typu WAMP, pozwalająca użytkownikowi na uruchomienie własnego serwera WWW z poziomu systemu Windows. Zestaw zajmuje zaledwie kilkanaście megabajtów, udostępniając jednocześnie bogaty zbiór narzędzi. Wśród nich znajdziemy: Apache, Perl, PHP, MySQL, phpMyAdmin, eAccelerator, Alternative PHP Cache, OpenSSL, Cron, DtDNS.

Uniform Server mimo pokaźnych możliwości jest łatwy w uruchomieniu i przyjazny podstawowej konfiguracji. Zestaw nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym. Jest w pełni przenośny, składa się bowiem z archiwum, w którym znajdują się wszystkie zasoby niezbędne do szybkiego rozpoczęcia pracy. W głównym oknie aplikacji znajdziemy kontrolki odpowiedzialne za włączanie Apache i bazy danych MySQL oraz odnośnik do panelu konfiguracyjnego. W nim dostosujemy do własnych potrzeb wszystkie parametry serwera - począwszy od nazwy i haseł dostępu, aż po bardziej zaawansowane ustawienia (konfiguracja w tym przypadku często sprowadza się do edycji odpowiednich plików tekstowych). Z poziomu panelu administratora możemy przejść także do dodatkowych narzędzi. Warto zwrócić uwagę na informacje o statusie serwera. W oknie znajdziemy informacje na temat bieżącego adresu IP komputera, stanu usług czy domyślnych numerów portów.

Pozostałe cechy pakietu:
- praca w dwóch trybach (jako program lub jako usługa),
- testowanie składni Apache,
- podstawowe narzędzia do konfiguracji bazy danych (zarządzanie uprawnieniami użytkowników, tworzenie baz),
- łatwe włączanie/wyłączanie rozszerzeń PHP czy Apache,
- możliwość zarządzania certyfikatami,
- rozbudowane możliwości w zakresie zapisywania logów i raportowania błędów,
- minimalizacja do obszaru powiadomień,
- możliwość zwiększania funkcjonalności serwera za pomocą rozmaitych dodatków.

Uniform Server jest produktem dostępnym bezpłatnie. Aplikacja posiada wyczerpującą dokumentację, która szczegółowo opisuje tajniki konfiguracji i użytkowania serwera. Co więcej, oprogramowanie jest wspierane przez społeczność użytkowników - warto odwiedzić oficjalne forum dyskusyjne i Wiki.

Uwaga!
Dostępna jest także edycja Series Zero, posiadająca odświeżony interfejs i sporą liczbę poprawek.

Wymagania!
Program wymaga do prawidłowego działania uprawnień administratora oraz dodania odpowiednich filtrów w zainstalowanej zaporze sieciowej (odpowiedni monit powinien zostać wyświetlony w sposób automatyczny).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Uniform ServerUniform Server 13.3.2
Wersja stabilna
28.23 MB | 2017-07-28

Ilość pobrań: 290 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Uniform Server