w
googluj

DAEMON Sync 2.2.0.0060


DAEMON Sync – program tworzący lokalny serwer, dzięki czemu możliwe jest przesyłanie plików pomiędzy komputerami (i innymi urządzeniami) znajdującymi się w obrębie tej samej sieci lokalnej; w praktyce oznacza to wszystkie sprzęty podłączone do tego samego routera, zarówno poprzez kabel, jak i z wykorzystaniem bezprzewodowego połączenia Wi-Fi. Dzięki ograniczonej do minimum konfiguracji, aplikacja nadaje się dla wszystkich użytkowników: aby uruchomić serwer nie jest potrzebna żadna wiedza związana z zaawansowanym wykorzystaniem komputera, a w momentach, kiedy należy pomóc programowi z ustawieniami, wszystko opisane jest krok po kroku.

Pierwsze uruchomienie programu odbywa się automatycznie zaraz po jego instalacji. Ikona na pulpicie nie prowadzi do okienka z ustawieniami, ale jest internetowym skrótem do lokalnego adresu strony z ustawieniami serwera. Z jej poziomu możemy poznać czterocyfrowy kod dostępowy do serwera (niezbędny, by przesyłać na niego pliki na przykład ze smartfona), skontrolujemy jego nazwę (pod nią będzie występować w widoku innych urządzeń), poznamy listę podłączonych komputerów/ smartfonów/ tabletów wraz z dokładnymi czasami ostatniej synchronizacji oraz ustawimy ścieżkę, pod którą będą zapisywane wszystkie pliki (będzie to zwykły folder gdzieś na dysku, będący katalogiem wymiany: jego zawartość będzie dostępna dla pozostałych urządzeń).

Pamiętajmy, że udostępnianie plików w ramach sieci lokalnej jest zazwyczaj nieporównywalnie szybsze od prób wykonania tego samego za pośrednictwem serwera w chmurze (choć oczywiście dzięki chmurze pliki byłyby dostępne z dowolnego miejsca na świecie). W pierwszym przypadku ograniczeni jesteśmy jedynie szybkością kart sieciowych w komputerach i wydajnością routera (często będzie więc to poziom ok. 150 lub 300Mb/s), podczas gdy w drugiej sytuacji dodatkowym ograniczeniem jest przepustowość połączenia internetowego.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
DAEMON SyncDAEMON Sync 2.2.0.0060
Wersja stabilna
14.93 MB | 2016-10-18

Ilość pobrań: 170 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
DAEMON Sync