w
googluj

Serva 3.2.0


Serva to niewielki program o sporych możliwościach, pozwalający na zarządzanie wieloma protokołami związanymi z obsługą domowego czy firmowego serwera, wykorzystując w tym celu technologię PXE. Program łączy w sobie konfigurator serwera HTTP, FTP, TFTP (wraz z klientem), DHCP, proxyDHCP, BINL, DNS, SNTP oraz SYSLOG. Aplikacja jest wyjątkowo niedużym programem, który dodatkowo ma niskie wymagania sprzętowe, wobec czego bezproblemowo będzie mógł działać z wykorzystaniem każdej, również tej nieco starszej, konfiguracji komputera.

Interfejs Servy jest mało atrakcyjny, ale przez to zachowuje dużą czytelność; mamy do czynienia z programem wyjątkowo wyspecjalizowanym, który będąc przede wszystkim praktyczną pomocą dla informatyka nie musi prezentować się szczególnie nowocześnie. Ustawienia programu zostały podzielone na wygodne karty, z których każda odpowiada wymienionym wcześniej obsługiwanych standardom. Aby przejść do ustawień dowolnego z nich, wystarczy wybrać daną kartę, a następnie przystąpić do uzupełniania interesujących nas informacji, które wypełniają wówczas główne okno ustawień.

Choć bezpośrednio w aplikacji nie znajdziemy instrukcji obsługi, mniej doświadczeni użytkownicy mogą skorzystać z udostępnionego przez producenta Servy poradnika, który dostępny jest na dedykowanej stronie internetowej. Jest on źródłem raczej skondensowanej wiedzy, jednak poparcie przykładami z aplikacji (wykorzystane zostały zrzuty ekranu okien programu) powodują, iż jest to godne polecenia źródło wiedzy.

Ograniczenia!
Darmowa edycja programu nie pozwala na komercyjne wykorzystanie, jak również nakłada na użytkownika pewne ograniczenia w kwestii personalizacji interfejsu oraz ilości dostępnych jednoczesnych połączeń, kiedy serwer zostanie już uruchomiony.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ServaServa 3.2.0
Wersja stabilna
3.98 MB | 2019-06-24

Ilość pobrań: 488 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Serva