w
googluj

True Sword 5.6


True Sword to aplikacja przeznaczona do zwalczania programów szpiegowskich, różnego typu malware oraz oprogramowania reklamowego typu adware. Program tylko w niewielkim stopniu wykorzystuje zasoby procesora i pamięci RAM, jest także łatwy w obsłudze. Narzędzie wykrywa i usuwa spyware, trojany, adware, trackware (programy śledzące aktywność użytkownika), dialery, keyloggery i inne zagrożenia dla naszej prywatności oraz stabilności działania komputera. Aplikacja może być dobrym uzupełnieniem dla programu antywirusowego, np. dla Stronghold Antivirus (program stworzony przez producenta True Sword). Narzędzie nie oferuje ochrony w czasie rzeczywistym, jednak za to korzysta z obszernej bazy złośliwego oprogramowania. W True Sword przeskanujemy system i nośniki danych na doraźne żądanie użytkownika lub według wcześniej ustalonego harmonogramu, po czym usuniemy wykryte niebezpieczne programy i pliki.

Dwa tryby wyszukiwania zagrożeń – szybki oraz głęboki - pozwalają na skanowanie procesów, rejestru, plików i folderów systemowych, wpisów w pliku hosts, ciasteczek i pomocniczych obiektów przeglądarki, dysku systemowego, a także wszystkich partycji oraz wybranych lokacji z zagnieżdżonymi w nich folderami. Możliwe jest wyłączenie ze skanowania plików posiadających rozmiar większy niż zdefiniujemy. Wspierane nośniki danych to zewnętrzne i wewnętrzne dyski twarde, dyski SSD, klucze USB, karty pamięci, płyty CD/DVD/BluRay, dyskietki, urządzenia mobilne z pamięcią Flash itp. Aplikacja zabezpiecza nas także przed potencjalnymi zagrożeniami - w tym celu porównuje komponenty podejrzanych plików z cechami szkodliwych programów odnotowanych w jej obszernej bazie złośliwego oprogramowania.

Po ukończeniu skanowania możemy usunąć niebezpieczne pliki, przejrzeć raport, zapisać go w pliku tekstowym, sprawdzić szczegóły wykrytych zagrożeń, a także zgłosić tzw. fałszywy pozytyw, czyli program omylnie potraktowany jako szkodliwy. Aplikacja przechowuje kopie zapasowe niebezpiecznych plików, ponieważ czasem mogą być to dane w rzeczywistości niestanowiące zagrożenia, a za to istotne dla użytkownika. True Sword pozwala na szybkie przywrócenie takich plików za pomocą opcji „Restore changes” lub na ich całkowite skasowanie. Baza złośliwego oprogramowania, silnik skanujący oraz wersja programu są aktualizowane automatycznie według harmonogramu, można jednak przeprowadzać również aktualizację manualną. Dodatkowa opcja pozwala na aktualizację bazy z wczytanego do programu pliku, wówczas update nie wymaga połączenia z Internetem. Z poziomu aplikacji można również uruchomić Stronghold Antivirus.

Szata graficzna programu jest nowoczesna i przyjemna dla oka. Nawet mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć żadnych kłopotów z obsługą narzędzia. W razie problemów można zapoznać się z plikiem pomocy wbudowanym w aplikację lub odwiedzić witrynę producenta i zadać pytanie do działu wsparcia.

Uwaga!
Wersja Trial oferuje wszystkie funkcje pełnego wydania programu przez okres 30 dni, jednak najpierw trzeba ją zarejestrować i aktywować (np. po pierwszym uruchomieniu aplikacji). Kod aktywujący zostanie przesłany na skrzynkę e-mail po udostępnieniu danych rejestracyjnych. Kod należy wkleić w oknie otwieranym poprzez przycisk "About" i opcję "Enter serial number". Po upłynięciu okresu testowego można nabyć licencję na pełną wersję programu za pomocą strony producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (5 głosów)

Strefa Download programu
True SwordTrue Sword 5.6
Wersja stabilna
61.45 MB | 2014-01-22

Ilość pobrań: 722 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
True Sword