w
googluj

SpyDetectFree 1.0


SpyDetectFree to niewielki, darmowy program, który analizuje procesy działające w systemie (i ich moduły) w celu sprawdzenia, czy nie należą one do oprogramowania szpiegującego. Program wykrywa keyloggery oraz inne programy monitorujące aktywność użytkownika PC (w przeciwieństwie do keyloggerów - nieprzechwytujące zdarzeń klawiatury). SpyDetectFree nie usuwa odnalezionych zagrożeń, ale pozwala na łatwe otworzenie ich lokacji w Eksploratorze Windows, dzięki czemu sami możemy skasować pliki odpowiedzialne za szpiegowanie. Warto dodać, że program został stworzony przez producenta oprogramowania monitorującego działania pracowników, firmę NesterSoft. Autorzy narzędzia z pewnością znają się na rzeczy i prawdopodobnie potrafi ono wykrywać wspomniane wyżej zagrożenia z dużą skutecznością.

Obsługa programu jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć w przycisk Check Now, a zostanie uruchomiony proces wykrywania keyloggerów i innych programów monitorujących nasze działania na komputerze. Po zakończeniu skanowania, SpyDetectFree poinformuje, nas o tym, czy jesteśmy szpiegowani, czy też nie znalazł w tej chwili żadnych zagrożeń. W ostatnim wypadku pojawia się komunikat „Prawdopodobnie nie”, ponieważ zawsze istnieje możliwość, że program nie wykrył jakiegoś bardziej wyrafinowanego szpiega. W razie potrzeby możemy jeszcze przejrzeć listę modułów używanych przez procesy aktualnie działające w systemie. Lista zawiera zestaw szczegółowych informacji o wspomnianych modułach, a także pozwala na otworzenie katalogu nadrzędnego dla wybranego modułu, wyświetlenie właściwości pliku modułu oraz wyszukanie informacji o module (w Internecie). Moduły podpisane przez Microsoft można łatwo ukryć w celu uzyskania lepszej przejrzystości wyników. Trzeba dodać, że program nie zawsze prawidłowo rozpoznaje zagrożenie i niekiedy może uznać „niewinny” plik za potencjalnie niebezpieczny, ponieważ wykonuje on operacje po części charakterystyczne dla oprogramowania szpiegującego. W takiej sytuacji warto użyć funkcji odpytującej Google o informacje o podejrzanym procesie/module.

Interfejs graficzny SpyDetectFree jest skromny wizualnie. Mniej doświadczeni użytkownicy nie będą mieć żadnych problemów z obsługą narzędzia, chociaż na pewno większa wiedza informatyczna jest wymagana w wypadku chęci usunięcia zagrożeń (tym już program się nie zajmuje). Nie udostępniono pliku pomocy, za to na stronie producenta można znaleźć pokaźny zbiór informacji o oprogramowaniu monitorującym i szpiegującym (informacje podano w języku angielskim).

Uwaga!
SpyDetectFree nie wymaga instalacji i może być używany jako aplikacja typu Portable. Wystarczy rozpakować program z pobranego archiwum i już można korzystać z narzędzia.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (7 głosów)

Strefa Download programu
SpyDetectFreeSpyDetectFree 1.0
Wersja stabilna 32-bitowa
0.91 MB | 2016-02-14
SpyDetectFree 1.0
Wersja stabilna 64-bitowa
1.2 MB | 2016-02-14

Ilość pobrań: 1830 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 21

Komentarze (0)
SpyDetectFree