w
googluj

Surgeon Simulator


Surgeon Simulator - to gra, w której wcielamy się w chirurga, a naszym zadaniem jest przeszczepić serce pacjentowi. O jej wyjątkowości nie świadczy tylko tematyka, ale przede wszystkim trudne sterowanie i wykorzystanie przez autorów silnika fizycznego. Połączenie obu tych rzeczy sprawia, że na ekranie dzieją się rzeczy absurdalnie śmieszne. Gra stworzona została w 48 godzin na zawodach Global Game Jam.

Na naszej stronie prezentujemy prototyp tego symulatora. Pełna wersja dostępna jest na platformie Steam.

W tej wersji gry mamy do wykonania jedną, ale za to piekielnie trudną operację. Naszym zadaniem jest przeszczepić serce. Ale zanim to zrobimy, musimy rozciąć żebra pacjenta, by później dostać się do płuc i położonego pod nimi sercem. Organ do przeszczepu znajdziemy w pojemniku, który znajduje się po prawej stronie od stołu operacyjnego. Na papierze brzmi to w miarę prosto, ale w grze jest prawie niemożliwe do wykonania.

Wszystko za sprawą bardzo niewygodnego sterowania. Do dyspozycji mamy tylko jedną rękę naszego chirurga, którą sterujemy przy pomocy myszki i klawiatury. Klawisze “A”, “W’, “E”, “R” oraz spacja odpowiadają za zginanie palców i łapanie przedmiotów. Myszką możemy przesuwać, obniżać a także przekręcać rękę. Przez to, sterowanie jest bardzo trudne i często będziemy robić rzeczy, których nie chcemy. Spadanie przedmiotów ze stołu czy gubienie części ciała pacjenta będą na porządku dziennym.

Żeby było jeszcze trudniej, jak to podczas prawdziwej operacji, musimy być bardzo precyzyjni. Każdy nieostrożny ruch może spowodować krwawienie pacjenta. Ilość czerwonego płynu jaki się jeszcze w nim znajduje przedstawia liczba w prawym górnym rogu ekranu. Kiedy krwi będzie zbyt mało, nasz pacjent umrze.

Surgeon Simulator to prosta gra, ale opierająca się na bardzo świeżej mechanice. Dobre wrażenie robi też oprawa audiowizualna. Grafika jest prosta, ale przy tym bardzo estetyczna. Podobnie jest z dźwiękami. Pasują do klimaty gry i skutecznie spajają całość.

PEGI:

Wymagania!
•RAM: 2 GB
•CPU: 2.0 GHz
•GRAFIKA: Nvidia Geforce 7800 GT, zgodna z DirectX 9.0
•HDD: 500 MB

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Surgeon SimulatorSurgeon Simulator
Wersja stabilna
24.6 MB | 2016-02-11

Ilość pobrań: 251 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Surgeon Simulator