w
googluj

StepMania 5.0.10


StepMania - to darmowa gra, która w zamyśle twórców miała być symulatorem tańca. Jednak, aby ją ten sposób wykorzystywać potrzeba specjalnej maty, która będzie przekazywała nasze kroki do komputera. Jeżeli jej nie mamy, możemy grać na klawiaturze i wtedy StepMania okazuje się wciągającą grą zręcznościową. Produkcja udostępniona jest wraz ze swoim kodem źródłowym na licencji MIT.

Gra zawiera kilka trybów rozgrywki. Możemy się bawić samodzielnie, w trybie dla jednego gracza. Mamy wtedy do wyboru zwykłą rozgrywkę, “tańczenie” kilku piosenek na raz lub tryb “endless”, w którym zmierzymy się z utworem nie mającym końca. W trybach wieloosobowych możemy grać przeciwko sobie lub współpracować razem w drodze do jak najwyższego wyniku.

Sama rozrywka jest bardzo prosta. Naszym zadaniem jest klikać, bądź stanąć na odpowiedni klawisz (pole), kiedy strzałka wskazująca ten sam kierunek wjedzie w pole umieszczone na górze ekranu. Jeżeli będziemy robili to bez żadnego błędu, będzie nabijać się nasze combo, które zwiększy mnożnik punktów. Nawet jeden błąd sprawi, że będziemy musieli budować je od nowa.

StepMania tworzona była również z myślą o grze na automatach. Świadczy o tym jeden dział w opcjach. Możemy w nim ustawić tryb pracy (darmowy, płatny lub domowy), liczbę monet przypadających na kredyt, premium, tryb imprezy i wiele innych. Tryb ten może być wykorzystany również do zabawy na imprezie.

W grze znajdziemy też edytor utworów, w którym będziemy mogli ustawić sekwencje strzałek. Zmieniać te istniejące, albo tworzyć swoje własne. Spokojnie, jeżeli coś zepsujemy będziemy mogli bardzo prosto odzyskać oryginalną wersję piosenki z dysku.

Gra pod względem wizualnym prezentuje się całkiem dobrze. Kolorowa, dwuwymiarowa grafika przywodzi na myśl dyskotekowy klimat. Trochę gorzej jest z muzyką. Składają się na nią elektroniczne, czasami dość ekstremalne kawałki, które nie każdemu mogą przypaść do gustu, a gra niestety nie pozwala na importowanie własnych utworów.

PEGI:

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
StepManiaStepMania 5.0.10
Wersja stabilna
49.2 MB | 2016-02-07

Ilość pobrań: 3616 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 29

Komentarze (0)
StepMania