w
googluj

ResEdit 1.6.6


ResEdit to przyzwoity edytor zasobów plików wykonywalnych. Narzędzie może być przydatne zarówno dla programistów jak i grafików próbujących dostosować wygląd okien i stworzyć przydatny dla użytkownika interfejs.

Aplikacja pozwala na wczytywanie plików w następujących formatach:
- Resource Script (rc),
- Compiled Resource Script (res),
- Win32 Portable Executable (exe, dll).

Autor wyposażył program ResEdit w szereg przydatnych modułów. Jest wśród nich chociażby prosty edytor plików graficznych, umożliwiający modyfikację ikon, kursorów i innych zasobów multimedialnych. Bardzo prosta jest zmiana wartości tekstowych - dostępny edytor tablic jest intuicyjny, pozwala na sortowanie i wyszukiwanie odpowiednich danych. Dodawać można również paski narzędziowe, menu, pliki Manifest i acceleratory.

Narzędzie pozwala na zaawansowaną edycję okien dialogowych, przy czym obsługuje wszystkie często używane przez programistów kontrolki (przyciski, statyczny tekst, okna edycyjne, grafiki, animacje, paski przewijania, listy, kalendarze i wiele, wiele więcej). Pola można dowolnie pozycjonować na formatce, a także zmieniać ich wygląd za pomocą okna właściwości. Program umożliwia konwersję pomiędzy wymienionymi formatami za pomocą tradycyjnego interfejsu okienkowego lub linii komend. Ciekawą opcją jest również generowanie kodu źródłowego C++ tworzącego okna dialogowe i menu.

ResEdit jest całkowicie darmowy i stosunkowo regularnie rozwijane. ResEdit jest także prosty w obsłudze - autor przygotował krótki plik pomocy, a z poziomu programu można korzystać z dobrodziejstw techniki Drag and Drop oraz nieograniczonego cofania i powtarzania czynności.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
ResEditResEdit 1.6.6
Wersja stabilna 32-bitowa
0.62 MB | 2015-05-09
ResEdit 1.6.6
Wersja stabilna 64-bitowa
0.73 MB | 2015-05-09

Ilość pobrań: 1098 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
ResEdit
avatararrow
~Adam | 2011.05.13 10:02
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Napisze krótko: POLECAM