w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 535
Wszystkich postów: 946577
Wszystkich tematów: 141389

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni
pl

TortoiseSVN 1.12.2


TortoiseSVN to otwarty, stabilny i intensywnie rozwijany klient Subversion na systemy operacyjne z rodziny Windows. Narzędzie cechuje się udostępnieniem szerokiego wachlarza funkcjonalności przy zachowaniu prostoty obsługi i czytelności interfejsu. Oprócz standardowych opcji pozwalających na bezkolizyjne dokonywanie zmian na serwerach kontroli wersji, producent wyposażył aplikację w szereg modułów usprawniających pracę z kodem i ułatwiających współpracę w grupie przy prowadzeniu większych projektów. W szczególności warto wymienić takie dodatki jak:

• Rozbudowane okno dialogowe służące do wprowadzania commitów. Posiada funkcję sprawdzania pisowni (dostępny jest także polski słownik), umożliwia ponadto automatyczne uzupełnianie ścieżek plików i ich atrybutów oraz formatowanie tekstu specjalnymi tagami. Po naciśnięciu prawym przyciskiem na nazwę pliku widoczną na liście danych do wysyłki wyświetlane jest również kontekstowe menu z najczęściej używanymi narzędziami (porównywanie zawartości, ignorowanie, modyfikowanie ustawień i inne).

• Narzędzie do tworzenia grafów i statystyk. Pozwala na zebranie informacji z serwera kontroli wersji i wyświetlenie szczegółowego podsumowania. Możliwe jest przykładowo tworzenie wykresów słupkowych pokazującym wkład programistów czy list z atrybutami każdej aktualizacji kodu. Równie intuicyjnie przebiega porównywanie wybranych przez użytkownika gałęzi.

• Kreator scalania umożliwiający proste połączenie dwóch lub większej ilości gałęzi kodu. Dostępnych jest kilka trybów, pozwalających między innymi na reintegrację lub połączenie dwóch zakresów wersji w jeden.

• TortoiseMerge - rozbudowane narzędzie do sprawdzania zmian w plikach typu tekstowego. Oprócz tak standardowych opcji jak kolorowanie różnic w kodzie, pozwala także na szybkie przechodzenie pomiędzy wybranymi miejscami, zapobieganie konfliktom i nieścisłościom oraz tworzenie tak zwanych łatek.

• TortoiseBlame - funkcja ta pozwala między innymi na podgląd informacji na temat zmian w każdej linii (kto ją zmodyfikował, kiedy i jak).

• TortoiseIDiff - narzędzie umożliwia porównywanie dwóch plików graficznych. Oprócz wyświetlania obrazków i ich swobodnego, niezależnego skalowania, wyświetla podstawowe dane (rozmiar pliku, szerokość, wysokość, rozdzielczość).

• Podręczna przeglądarka repozytorium z możliwością pobierania wybranych fragmentów kodu na dysk twardy lub usuwania konkretnych zasobów z serwera. Umożliwia ponadto wygodne przeglądanie tagów i komentarzy oraz przemieszczanie plików w inne miejsca.

Niezwykle przydatna jest również pełna integracja z Eksploratorem Windows. Oprócz standardowych menu widocznych po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na plik i katalog dostępne są inne istotne ułatwienia. Mowa tu przede wszystkim o modyfikacji ikon w taki sposób, by te pokazywały status danych i poziom synchronizacji między dyskiem twardym a zdalnym serwerem. Dodatkowe informacje widoczne są również we właściwościach plików. Narzędzie wspiera mechanizm Drag&Drop.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników przydatne będą z pewnością liczne opcje konfiguracyjne. Dostępnych jest kilkaset przełączników, pozwalających na dostosowanie każdego detalu. Co więcej, funkcjonalność można rozbudowywać za pomocą ogromnej liczby dodatków.

Projekt posiada otwarty kod źródłowy i bardzo bogatą dokumentację (listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami, plik pomocy, poradniki czy nawet obszerną książkę). Całość dostępna jest całkowicie za darmo na witrynach producenta i wielu niezależnie prowadzonych portalach. Warto nadmienić, że program posiada również spolszczony interfejs.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
TortoiseSVNTortoiseSVN 1.12.2
Wersja stabilna 32-bitowa
16 MB | 2019-08-05
TortoiseSVN 1.12.2
Wersja stabilna 64-bitowa
19.3 MB | 2019-08-05

Ilość pobrań: 5486 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
TortoiseSVN
avatararrow
~Wafel | 2011.07.08 23:32
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Niezły kombajn.