w
googluj
pl

Lotus Symphony 3.0.1


Lotus Symphony to darmowy pakiet biurowy bazujący na popularnym OpenOffice stworzony przez firmę IBM. W jego skład wchodzą:
• Lotus Symphony Documents (edytor tekstu, odpowiednik programu MS Word)
• Lotus Symphony Spreadsheets (arkusz kalkulacyjny podobny do MS Excel)
• Lotus Symphony Presentations (aplikacja do tworzenia prezentacji zbliżona do MS PowerPoint)

Pakiet jest kompatybilny z dokumentami stworzonymi w OpenOffice oraz w pełni wspiera format Microsoft Office począwszy od wersji 97, pozwala również na prosty eksport dokumentów do formatu PDF.

Jedną z największych zalet programu jest intuicyjny, nowatorski interfejs użytkownika oparty na systemie zakładek podobnych do zastosowanych w nowoczesnych przeglądarkach internetowych.

IBM na stronie produktu oferuje wiele dodatków rozszerzających możliwości pakietu. Znajdziemy tam nie tylko szablony dokumentów, dodatkowe cliparty i wtyczki ale także widgety oraz rozszerzenia interfejsu użytkownika. Poza wyżej wspomnianymi IBM oferuje wsparcie techniczne dla produktu na desygnowanym forum.

Mimo iż program jest darmowy, IBM zdecydował się na rozpowszechnianie go na zasadach registerware. Przed pobraniem produktu należy podać swój adres E-mail i zaakceptować licencję. Możliwe jest także pobranie pakietu dla systemów Mac oraz Linux.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (12 głosów)

Strefa Download programu
Lotus SymphonyLotus Symphony 3.0.1
Wersja stabilna
258.7 MB | 2012-01-18

Ilość pobrań: 3420 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (1)
Lotus Symphony
avatararrow
~przemox | 2010.10.25 13:11
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Szczerze polecam. Oczywiście w pełni bazuje na OO, ale dla mnie rozwiązania intefejsu rewelacyjne - to oczywiście kwestia gustu. Zresztą nie ma co kombinować - po prostu warto choćby wypróbować. Pozdrawiam