w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 732
Wszystkich postów: 939818
Wszystkich tematów: 139190

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7816 dni
pl

Listen N Write Portable 1.30.0.10


Listen N Write Portable – przenośna wersja programu Listen N Write, ułatwiającego spisywanie słów wypowiadanych w materiałach wideo oraz audio. Program oferuje skromny edytor tekstu oraz odtwarzacz multimedialny, który został wyposażony w możliwości przydatne dla ręcznej transkrypcji głosu na tekst. Nie mamy niestety dostępu do funkcji rozpoznających mowę oraz automatycznie zamieniających ją na tekst.

Wśród możliwości stworzonych specjalnie z myślą o ręcznej transkrypcji wypowiadanych słów na tekst, znajdziemy takie funkcje jak: wznawianie odtwarzania wybraną ilość sekund przez punktem zatrzymania materiału (ułatwia ponowny odsłuch czy przegląd fragmentu audio/wideo, który był odtwarzany zaraz przed włączeniem pauzy), funkcja „Inteligentna przerwa”, czyli automatyczna pauza i samodzielny restart odtwarzania - jedna i druga akcja następuje po upłynięciu wybranej ilości sekund, kontrola szybkości odtwarzania, regulacja wartości sekundowej przeskoku wprzód lub wstecz względem osi czasu, zakładki prowadzące do oznaczonych momentów w nagraniu, przechodzenie do danego punktu nagrania poprzez wprowadzenie wartości czasu, a także obsługa za pomocą skrótów klawiatury, które pozwalają na wygodniejsze zarządzanie działaniem odtwarzacza, w trakcie gdy dokonujemy transkrypcji. Warto dodać, że odtwarzacz zaopatrzono również w funkcję nagrywania audio za pomocą mikrofonu czy innego urządzenia przechwytującego dźwięk.

Listen N Write Portable obsługuje następujące formaty wideo i audio - AVI, MPG, WMV, OGV, FLV, VOB, TS, WAV, MP3, OGG, WMA. Dźwięk może nagrywać w formacie WAV. Edytor tekstu, jak wspomniano wyżej, jest bardzo prosty – pozwala na kontrolowanie podstawowych właściwości czcionki (krój, styl, rozmiar, kolor), zastosowanie wyrównania, skorzystanie z listy punktowej, cofanie i ponawianie zmian, drukowanie tekstu oraz zapisywanie transkrypcji w pliku TXT lub RTF.

Wersji Portable oczywiście nie instalujemy - wystarczy przeprowadzić ekstrakcję plików programu do wybranej lokacji (za pomocą pobranego pliku EXE). Poza tym wydanie przenośne zapisuje swoje dane tylko we własnym katalogu nadrzędnym, a nie np. w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny Listen N Write Portable jest dość skromny pod względem wizualnym. Obsługa programu nie powinna sprawiać trudności mniej doświadczonym użytkownikom. Z poziomu menu Pomoc można otworzyć plik z instrukcjami dostępnymi w polskiej wersji językowej (lokalny plik HTML, zapisany w katalogu nadrzędnym aplikacji).

Uwaga!
Pobrane archiwum należy rozpakować, po czym uruchomić plik EXE, działający jako ekstraktor wersji Portable.
Program w wersji Portable należy uruchamiać jako administrator, w przeciwnym razie nie skorzystamy z edytora tekstu.
Edytor może mieć problem z przyjmowaniem tekstu wklejanego ze schowka systemowego/innych aplikacji, jak również otwieraniem plików TXT i RTF zapisanych w innych programach (np. Microsoft Word). Prawdopodobnie nie chodzi o kodowanie znaków, ponieważ test tego nie potwierdził. W każdym razie - pliki TXT i RTF zapisane w Listen N Write Portable można później bez problemów otworzyć w edytorze programu.

Spolszczenie!
Polską wersję językową interfejsu wczytamy za pomocą menu Options i zawartej w nim opcji Language.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Listen N Write PortableListen N Write Portable 1.30.0.10
Wersja stabilna
1.04 MB | 2021-08-15
przejdź Wersja instalacyjna Listen N Write

Ilość pobrań: 1199 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Listen N Write Portable