w
googluj
pl

RadioSure Portable 2.2.1046


RadioSure Portable to przenośna wersja programu RadioSure, przeznaczonego do odtwarzania radiostacji internetowych, a także nagrywania nadawanych przez nie audycji (w wersji darmowej można nagrywać maksymalnie 2 stacje jednocześnie). Program oferuje ogromną bazę radiostacji z całego świata, w tym także z naszego kraju. Z chwilą tworzenia opisu dostępnych jest ponad 17000 różnych rozgłośni radiowych, zaś około 640 z nich nadaje w polskim języku. W razie potrzeby do bazy programu można również dodawać kolejne radia, wystarczy podać ich adresy URL i parametry źródłowego audio. RadioSure wyposażono w funkcję przeszukiwania bazy radiostacji (na podstawie ciągów znaków), poza tym radia wczytane do interfejsu można przeglądać i segregować w oparciu o kategorie takie jak: nazwa, kraj pochodzenia, typ stacji/gatunek muzyki, a także język audycji. Warto dodać, że użytkownik może wybrać źródło audio danego radia (czasem są dostępne różne formaty dźwiękowe czy bitrate’y). Program wspiera następujące formaty audio - WMA, MP3, AAC+, OGG, MP4.

Odtwarzacz posiada kilka prostych kontrolek – play, pauza, nagrywanie, zmiana na następną lub poprzednią stację z bazy, poza tym dostępna jest również niewielka wizualizacja dźwięku. Klikając na pojedynczej radiostacji uzyskujemy dostęp do opcji z nią powiązanych, zaś jeżeli klikniemy na interfejsie poza wpisami, zostaną wyświetlone bardziej ogólne opcje programu. RadioSure pozwala na dodawanie radiostacji do listy ulubionych (30 pozycji dostępnych w darmowej edycji), tak więc później nie mamy większego problemu z ich odszukaniem. Skorzystamy również z funkcji korektora audio oraz automatycznego wyłączenia odtwarzania po upływie określonej ilości czasu.

W opcjach konfiguracyjnych programu możemy zdecydować m.in. o minimalizacji RadioSure do ikonki w zasobniku systemowym, autostarcie aplikacji wraz z rozruchem Windows, synchronizacji ulubionych z bazą online (backup), wyświetlaniu obrazów powiązanych z utworami (np. okładek albumów), zastosowaniu efektu nakładania się dźwięku dwóch stacji przy zmianie radia, katalogu docelowym nagrywania, bitrate zapisywanego audio, dzieleniu nagrania na osobne utwory, bezpośrednim nagrywaniu strumienia AC3 lub MP3, włączeniu efektów fade-in/fade-out dla nagrywanych utworów, urządzeniu audio współpracującym z programem, a także wykorzystaniu serwera proxy. Możliwe jest wyeksportowanie listy ulubionych do pliku XML oraz zaimportowanie jej z pliku o tym formacie. Program będziemy w stanie obsługiwać również za pomocą skrótów klawiaturowych (w bezpłatnej wersji nie da się ustalić własnych skrótów) oraz komend wiersza poleceń.

Wersja Portable zapisuje ustawienia tylko we własnym katalogu. Dzięki temu program może korzystać z tych samych ustawień w trakcie działania na różnych komputerach, a poza tym nie ingeruje np. w rejestr Windows. Edycję przenośną uruchomimy z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny RadioSure Portable prezentuje się całkiem przyzwoicie pod względem wizualnym. Można pobrać dodatkowe skórki z witryny producenta (część za darmo, a część za niewielką opłatą). Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć żadnych problemów z obsługą aplikacji. Producent nie przygotował instrukcji, ale z poziomu witryny RadioSure można wysłać pytanie do działu wsparcia.

Uwaga!
Plik przeznaczony do pobrania to instalator normalnej wersji RadioSure, jednak posiada on opcję pozwalającą na rozpakowanie wersji przenośnej programu do wybranej przez nas lokacji.
Język polski interfejsu można ustawić za pomocą menu kontekstowego programu.

Ograniczenia!
Program w wersji darmowej posiada kilka ograniczeń - m.in. nie nagramy audio z więcej jak dwóch stacji jednocześnie, do ulubionych wprowadzimy maksymalnie 30 radiostacji, baza rozgłośni jest aktualizowana tylko co tydzień, reklamy nie są blokowane. Dokładną listę ograniczeń udostępniono w witrynie producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (12 głosów)

Strefa Download programu
RadioSure PortableRadioSure Portable 2.2.1046
Wersja stabilna
6.36 MB | 2016-01-29
przejdź Wersja instalacyjna RadioSure

Ilość pobrań: 3786 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
RadioSure Portable
avatararrow
~najradio | 2016.04.02 23:14
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepsze radio polskie i zagraniczne bez www. polecam.
RadioSure Portable 2.2.1046