w
googluj
pl

Boom Audio Player Portable 1.0.35


Boom Audio Player Portable – przenośny i nieskomplikowany odtwarzacz audio, który został stworzony przez Petera Pawlowskiego, znanego jako współautor czy autor programów takich jak Winamp oraz foobar2000. Boom Audio Player oferuje jedynie najprostsze funkcje playera audio, mimo to cechuje się wysoką jakością dźwięku, wspiera technikę ReplayGain, zapewnia płynne przejścia pomiędzy utworami, potrafi wyświetlać okładki albumów, pozwala na stworzenie i wygodne przeglądanie biblioteki muzycznej, a także na edycję metadanych opisujących nagrania. Minimalizm i brak bardziej skomplikowanych funkcji przekładają się na małą ”wagę” programu i sprawiają, że odtwarzacz tylko w niewielkim stopniu wykorzystuje podzespoły naszego komputera.

Boom Audio Player wspiera następujące formaty audio - MP3, Ogg Vorbis, FLAC, Musepack (MPC), WavPack, WAV, AIFF, MP4/M4A i WMA. Utwory wprowadzamy do biblioteki definiując w ustawieniach programu odpowiednie katalogi źródłowe, w których znajdują się interesujące nas pliki audio. Domyślnie wczytywane są nagrania z folderu Muzyka przypisanego do osoby aktualnie zalogowanej w systemie, a także z katalogu Muzyka, który znajduje się w folderze publicznym (pozwalającym na udostępnianie plików). Ponieważ funkcja ta nie jest do końca właściwa dla wersji Portable, możemy przygotować prawidłową wersję przenośną i jednocześnie od razu umieścić ją np. na pendrivie lub dysku zewnętrznym. Operację zrealizujemy za pomocą odpowiedniej opcji w menu Plik (dostępne po kliknięciu w przycisk konfiguracji). W takim wypadku domyślnie indeksowane będą jedynie utwory umieszczone w głównym folderze programu. Boom Audio Player nie ingeruje w rejestr Windows i zapisuje swoje ustawienia tylko we własnym katalogu. Warto dodać, że nagrania można wprowadzać do interfejsu programu również za pomocą metody przeciągnij i upuść.

Kontrolki odtwarzacza to play/pauza, wyciszenie, przeskok do następnego lub poprzedniego utworu z aktualnie wczytanego albumu, folderu itp., powtarzanie utworów, przewijanie do przodu lub wstecz, cofanie lub ponawianie akcji eksploracyjnych. Niestety nie skorzystamy z osi czasu, w dodatku wznowienie odtwarzania po pauzie skutkuje powrotem do początku utworu (błąd występuje z chwilą tworzenia opisu i w kolejnych wersjach raczej zostanie zlikwidowany). Boom Audio Player posiada dość wygodne funkcje nawigacyjne, pozwalające na szybkie przeglądanie biblioteki muzycznej według gatunków muzycznych, artystów i albumów, a także według katalogów dostępnych na dysku.

Oprócz wcześniej wymienionych ustawień, w menu konfiguracyjnym programu znajdziemy również opcje odpowiedzialne za regulację wartości ReplayGain (korekcja/normalizacja głośności - dla albumów lub pojedynczych utworów), kontrolowanie odtwarzania (opcje działają tak samo jak kontrolki w interfejsie – z małym wyjątkiem: pauza funkcjonuje tutaj prawidłowo), wybór koloru tła interfejsu, a także włączenie/wyłączenie wyświetlania okładek albumów. Z kolei poprzez menu kontekstowe programu możemy wywołać okienko podglądu właściwości danego utworu i jednocześnie edycji jego metadanych, otworzyć folder zawierający dany plik audio oraz uruchomić odtwarzanie pojedynczego utworu, całego albumu, wszystkich utworów z gatunku muzycznego itd.

Interfejs graficzny Boom Audio Player Portable jest naprawdę minimalistyczny, a jednak pozostaje dość przyjemny dla oka. Mniej doświadczeni użytkownicy nie będą mieć właściwie żadnych problemów z obsługą programu. Twórca aplikacji nie przygotował pliku pomocy ani innych instrukcji.

Uwaga!
Za pomocą odpowiedniej opcji w menu Plik, wywoływanym po kliknięciu w przycisk konfiguracji programu, możemy w pojedynczej operacji przygotować całkowicie przenośną wersję Boom Audio Player i zapisać ją na pendrivie lub dysku zewnętrznym. Taka wersja domyślnie indeksuje tylko pliki audio dostępne w jej własnym katalogu nadrzędnym. Jest to właściwie jedyna istotna cecha pełnoprawnej wersji Portable, ponieważ w każdym wypadku odtwarzacz nie wymaga instalacji.

Wymagania!
W Windows XP program nie wspiera dekodowania AAC, ponieważ wymaga kodeków AAC dołączonych do Windows 7/8.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Boom Audio Player PortableBoom Audio Player Portable 1.0.35
Wersja stabilna
2.31 MB | 2019-01-04

Ilość pobrań: 315 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Boom Audio Player Portable