w
googluj
pl

CherryPlayer Portable 3.3.2


CherryPlayer Portable – przenośne wydanie darmowego playera audio/wideo – CherryPlayer, który pozwala na odtwarzanie zarówno multimediów zapisanych na lokalnym dysku czy płytach CD/DVD/Blu-ray, jak i materiałów udostępnianych w serwisach YouTube, VKontakte (VK), 4shared, SoundCloud i Zaycev.net. Poza tym uwzględniane są także nagrana audio zaindeksowane przez Baidu. Na uwagę zasługuje funkcja pozwalająca na pobieranie materiałów wideo z serwisu YouTube. Niestety, przy pomocy CherryPlayer nie ściągniemy utworów muzycznych w postaci plików audio, a jedynie otworzymy odpowiednią stronę Amazon.com, pozwalająca na zakupienie interesujących nas nagrań. W programie można również odtwarzać utwory audio z rankingów Last.fm, BBC czy Billboard.com.

Wszystkie nagrania z Internetu wyszukujemy, przeglądamy, odtwarzamy i pobieramy bezpośrednio w interfejsie CherryPlayer. Podobnie wygląda sprawa z lokalnymi plikami audio i wideo, tyle że zamiast wyszukiwania trzeba po prostu dodać je do biblioteki programu (za pomocą opcji Otwórz plik/Otwórz katalog albo metody przeciągnij i upuść). Z lewej strony interfejsu umieszczono menu kategorii nagrań, z kolei po prawej stronie dostępna jest lista utworów lub filmów należących do wybranej kategorii czy odnalezionych za pomocą zintegrowanej wyszukiwarki. Program pozwala także na przeglądanie nagrań pod względem typu multimediów (muzyka/filmy). Materiały mogą być wyświetlane za pomocą trzech trybów widoku – listy, listy z miniaturkami graficznymi (snapshot wideo/okładka albumu itp.), a także siatki kolumnowej z miniaturkami. Przy tytułach materiałów znajdziemy przyciski pozwalające na odtworzenie nagrań, dodanie ich do playlisty oraz ściągnięcie ich na dysk (niestety, dla materiałów wideo spoza YouTube funkcja pobierania nie będzie dostępna). Nad listą wyników umieszczono pasek służący do wyszukiwania materiałów A/V we wspieranych serwisach. Po skorzystaniu z wyszukiwarki pojawią się opcje odpowiedzialne za filtrowanie rezultatów (długość trwania, jakość, filtr SafeSearch, wybór źródeł internetowych).

Zintegrowany odtwarzacz posiada tylko kilka podstawowych kontrolek i funkcji – play/pauza, oś czasu, przeskok do następnego lub poprzedniego nagrania w playliście czy wykazie materiałów z danej kategorii, regulacja głośności, powtarzanie pojedynczego nagrania, odtwarzanie losowe. W chwili tworzenia opisu program nie obsługuje napisów filmowych. Możemy skorzystać z trybu pełnego ekranu, a także zminimalizować player do niewielkiego okienka, dzięki czemu podczas odtwarzania będziemy w stanie kontynuować przeglądanie biblioteki multimediów. Dostępne są funkcje tworzenia playlist, za pomocą przycisku obecnego przy tytule każdego materiału lub przy wykorzystaniu metody przeciągnij i upuść można dodawać nagrania do wybranej playlisty.

CherryPlayer Portable wspiera następujące formaty A/V:

• wideo: AVI, MPEG (mpg, mpeg, mpe, m1v, m2v, mpv2, mp2v, pva, evo, m2p), Matroska (mkv), WebM, MP4 (mp4, m4v, mp4v, mpv4, hdmov) QuickTime (mov, qt) 3GP (3gp, 3gpp), 3G2 (3g2, 3gp2) Flash Video (flv, f4v), Ogg Media (ogm, ogv), RealMedia (rm, rmvb, ram, rpm, rmm), Windows Media Video (wmv, wmp, wm, asf), DVD-Video (vob, ifo), VideoCD (dat), AMV, DIVX, DV, RV,
• audio: AAC, AC3, AIF, AIFF, AIFC, ALAC, AMR, AU, CAF, FLAC, M4A, M4B, M4P, M4R, MKA, MP1, MP2, MP3, OGG, OMA, RA, VOC, WAV, WMA, WV,

Wideo z YouTube można zapisywać w formatach 3GP, FLV, MP4 i WebM. Dostępne rozdzielczości wahają się od 144p dla 3GP do 720p dla MP4.

Edycja przenośna CherryPlayer zapisuje swoje ustawienia tylko w nadrzędnym dla niej katalogu, dzięki temu możemy używać wersji Portable z tą samą konfiguracją na innym komputerze oraz uruchamiać ją np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Poza tym nie musimy się martwić, że program wprowadzi niepożądane modyfikacje np. do rejestru Windows czy folderów systemowych (tworzy jednak wpisy w rejestrze, odnoszące się do skojarzeń plików audio i wideo).

Interfejs graficzny CherryPlayer Portable jest elegancki i przyjemny dla oka. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć właściwie żadnych problemów z obsługą programu. W razie jakichkolwiek trudności można skorzystać z działu pomocy w witrynie producenta, a także z samouczków wideo dostępnych na YouTube. Stronę domową CherryPlayer oraz kanał z turtorialami otworzymy z poziomu interfejsu aplikacji (w domyślnej przeglądarce internetowej). Niestety, z chwilą tworzenia opisu brakuje porad w polskiej wersji językowej.

Uwaga!
Pobrany plik EXE wypakuje wersję Portable do wybranej przez nas lokacji.

Wymagania!
Wiele z funkcji programu wymaga połączenia z Internetem, do odtwarzania lokalnych (także pobranych za pomocą aplikacji) materiałów A/V nie jest ono jednak potrzebne.
Wyszukiwanie nagrań w VK wymaga zarejestrowania się w tym serwisie (do rejestracji konieczne jest podanie nr telefonu – chodzi o kod aktywacyjny przesyłany na nasz numer za pomocą SMS).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (20 głosów)

Strefa Download programu
CherryPlayer PortableCherryPlayer Portable 3.3.2
Wersja stabilna
26.48 MB | 2021-08-24
przejdź Wersja instalacyjna CherryPlayer

Ilość pobrań: 1658 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
CherryPlayer Portable