w
googluj

Inpaint 9.0


Inpaint to niewielki program do obróbki plików graficznych. Aplikacja pozwala na usunięcie niepotrzebnych obiektów z fotografii (elementy krajobrazu, postacie, stemple czasowe, znaki wodne, linie energetyczne, zmarszczki na twarzy, jednokolorowe przestrzenie). Sprawdza się także bardzo dobrze w naprawianiu starych zdjęć - w łatwy sposób pozbędziemy się z nich ziarna, przekłamań i plam. Program wyróżnia się szybkim, bezproblemowym działaniem oraz wysokiej jakości algorytmami.

Inpaint posiada przyjazny interfejs, oferujący obsługę mechanizmu Drag&Drop (wystarczy przeciągnąć plik na główne okno aplikacji), cofanie i powtarzanie operacji oraz skalowanie widoku. Z obsługą narzędzia poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy komputera. Proces obróbki składa się z trzech prostych operacji - wczytania zdjęcia, zaznaczenia niepotrzebnych fragmentów i uruchomienia przetwarzania. Program posiada trzy tryby selekcjonowania fragmentów obrazu: marker o regulowanej wielkości, różdżkę dokonującą wyboru podobnych barw oraz linie do oznaczania obszarów zdjęcia. Interesującą cechą programu jest także funkcja Multi View. Służy ona do dokładniejszego wymazywania oraz tworzenia kolaży ze sklonowanymi obiektami - pracujemy w tym przypadku na zbiorze podobnych fotografii.

Program współpracuje z systemami operacyjnymi Windows i Mac OS X. Obsługiwane formaty graficzne to: JPEG, BMP, PNG, TIFF. Na oficjalnej stronie projektu znajdziemy kilka przydatnych poradników dotyczących działania aplikacji.

Uwaga!
Inpaint jest przeznaczony do obróbki pojedynczych fotografii. Producent udostępnia także aplikację BatchInpaint, z nieco mniejszą funkcjonalnością i wsparciem edycji wsadowej. Co ciekawe, skorzystać możemy również z wersji działającej w trybie online.

Ograniczenia!
Aplikacja jest dostępna w wersji demonstracyjnej. Wydanie testowe posiada zablokowaną opcję zapisu zmodyfikowanych zdjęć na dysku twardym komputera.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (8 głosów)

Strefa Download programu
InpaintInpaint 9.0
Wersja stabilna
9.47 MB | 2021-01-16

Ilość pobrań: 1338 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 18

Komentarze (2)
Inpaint
avatararrow
Dareks67 | 2014.10.13 12:34
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dla zainteresowanych aplikacją - dziś za free,wersja bez ograniczeń na "Giveaway of the Day": http://www.giveawayoftheday.com/inpaint-6-0/
Inpaint 6.0
avatararrow
~Sese | 2013.07.18 10:20
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
super program bardzo polecam ;)
Inpaint 5.3