w
googluj
pl

HEXelon MAX Portable 6.07


HEXelon MAX Portable – przenośna wersja darmowego, zaawansowanego kalkulatora HEXelon MAX, który został stworzony przez polskiego programistę – Jerzego Znamirowskiego. Kalkulator pozwala na wygodne obliczanie wyników skomplikowanych działań matematycznych. Został zaopatrzony w duży zestaw gotowych funkcji, odpowiedzialnych zarówno za kalkulacje z dziedziny matematyki, jak i fizyki czy innych nauk ścisłych. Skorzystamy m.in. z logarytmów, obliczeń kątów, funkcji wyliczających część całkowitą lub resztę, operacji logicznych (w tym xor), kombinacji, wariacji i permutacji (także z powtórzeniami). Możliwe jest tworzenie oraz edytowanie własnych funkcji, poza tym pobierzemy funkcje, które zostały przygotowane przez innych użytkowników programu, jak również opublikujemy funkcje naszego autorstwa na serwerze HEXelon MAX. W programie można pracować także ze zmiennymi oraz stałymi. Dodatkowo kalkulator wyposażono w konwerter jednostek miar oraz przelicznik i tabelę kursów walut (na podstawie danych z Europejskiego Banku Centralnego i Narodowego Banku Polskiego – aktualizacja kursów za pomocą serwera programu). Na uwagę zasługuje narzędzie Kolumna liczb, pozwalające na przeprowadzanie obliczeń na dużej ilości danych.

W HEXelon MAX możemy pracować z różnymi systemami liczbowymi: binarnym, ósemkowym, szesnastkowym oraz dziesiętnym. Dostępne są także różne miary kąta, wyrażane w radianach, stopniach i gradach. Program pozwala na prowadzenie trzech działań równolegle - naraz dostępne są trzy zakładki z kalkulatorem, pomiędzy którymi można się szybko przełączać. HEXelon MAX wykrywa i koryguje błędy w składni ciągów działań. Z kolei okienko Sufler wyświetla listę dostępnych funkcji, zmiennych oraz stałych, pozwalając na ich łatwe wprowadzenie do ciągu obliczeniowego. Kolejne istotne możliwości to: pięć programowalnych klawiatur kalkulatora, historia działań, wielopoziomowe cofanie i ponawianie operacji, akcje na danych w pamięci cache kalkulatora, współpraca ze schowkiem systemowym, zaokrąglanie wyników (kontrola nad ilością znaków dziesiętnych), obsługa za pomocą skrótów klawiaturowych, działanie w trybie zminimalizowanym do zasobnika systemowego, zapamiętywanie (po wyjściu z programu) ostatnio używanych ustawień w zakresie miary kąta i systemu liczbowego dla wyniku działań, jak również ostatnio wprowadzonego ciągu działań oraz wartości w pamięci podręcznej.

Wersja Portable oczywiście nie wymaga instalacji i może działać na różnych PC np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego. Niestety, ustawienia są zapisywane na dysku systemowym. Edycja Portable nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny HEXelon MAX Portable jest dość przyjemny wizualnie. Kalkulator cechuje się dużą intuicyjnością obsługi, jednak zaawansowane funkcje będą zrozumiałe tylko dla osób posiadających odpowiednią wiedzę. W witrynie programu oraz w pliku pomocy można znaleźć obszerny zestaw instrukcji (także w polskiej wersji językowej).

Uwaga!
Sposób zmiany języka interfejsu na polski – menu Options/Program settings/karta Language/opcja polski/przycisk Save.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
HEXelon MAX PortableHEXelon MAX Portable 6.07
Wersja stabilna
1.92 MB | 2015-04-02
przejdź Wersja instalacyjna HEXelon MAX

Ilość pobrań: 421 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
HEXelon MAX Portable