w
googluj
pl

Enigeo Portable 4.1.1


Enigeo Portable – przenośne wydanie darmowego programu Enigeo, dzięki któremu możemy poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny geografii. Przy pomocy programu nauczymy się prawidłowo rozpoznawać państwa na mapie świata, a także poznamy nazwy stolic tych krajów oraz poszczególne flagi i hymny państwowe (każdy z hymnów można bez przeszkód odsłuchać). Poza tym Enigeo dostarcza także informacji o powierzchni i liczbie ludności danego kraju. Nauka jest realizowana za pomocą mapy świata, którą podzielono na poszczególne państwa. Dostępne są dwa tryby nauczania – tryb eksploracyjny oraz tryb quizu. Przy użyciu myszki można w swobodny sposób powiększać, pomniejszać i przesuwać podgląd mapy, jak również wskazywać wybrane państwa w celu zapoznania się z ich właściwościami lub udzielenia prawidłowej odpowiedzi. Warto wspomnieć o listach krajów i stolic – figurujące w nich pozycje będziemy w stanie szybko filtrować na podstawie kolejnych znaków wprowadzanych w odpowiednim polu. Przyda się to zarówno w poszukiwaniu położenia wybranego państwa czy interesującej nas stolicy, jak i przy udzielaniu odpowiedzi na pytania quizu. Na uwagę zasługują także dodatkowe tryby widoku mapy, które oferują graficzną reprezentację liczby i stopnia zagęszczenia ludności oraz wyświetlają flagi państwowe i statystyki nauczania oparte na wynikach testów.

Po ukończeniu quizu możemy przejrzeć i zapisać jego wyniki, dzięki czemu będziemy w stanie śledzić nasze postępy w nauce. Jeżeli chodzi o ustawienia testu, w prosty sposób ograniczymy zakres pytań, tak aby odnosiły się tylko do określonych kontynentów, danego procentu wszystkich krajów z wybranych kontynentów, jak również do państw z najmniejszą albo największą powierzchnią czy populacją. Użytkownik ma rozległą kontrolę nad typami pytań, możliwe jest np. pominięcie pytań o flagi albo hymny państwowe. Początkujące osoby mogą skorzystać z kilkunastu gotowych wzorców typów pytań. Kolejne ustawienia quizu pozwalają na: zadawanie każdego typu pytania dla każdego państwa, wybór statystyk nauczania konkretnego użytkownika w celu ich dalszej aktualizacji, aktywację trybu udzielania odpowiedzi poprzez jedną z pięciu proponowanych opcji, zdecydowanie o poziomie trudności dla tego trybu rozwiązywania quizu, a także zaznaczanie (na mapie) poprawnych i błędnych odpowiedzi oraz krajów wykluczonych z testu.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu. Dzięki temu jest w pełni przenośna i może być używana na różnych PC bez utraty konfiguracji, działając np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie pozostawia śladów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny Enigeo Portable nie jest szczególnie efektowny wizualnie, ale został dość dobrze rozplanowany pod względem dostępu do istotnych funkcji. Program oferuje dokładne odwzorowanie aktualnych granic państw na mapie. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni w szybkim tempie opanować podstawy obsługi programu. Trochę czasu może zająć im nauka manualnej konfiguracji typów pytań. Program nie został zaopatrzony w plik pomocy, nie udostępniono również szczegółowych instrukcji, jednak zawsze można skorzystać z krótkich podpowiedzi, wyświetlanych m.in. po wskazaniu kursorem myszki wybranej opcji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Enigeo PortableEnigeo Portable 4.1.1
Wersja stabilna
3.97 MB | 2015-05-03

Ilość pobrań: 169 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Enigeo Portable