w
googluj

Counter Challenge 1.6


Counter Challenge to program edukacyjny przeznaczony do nauki matematyki, który bazuje na zasadach podobnych do szachów i warcab. Program jest niestety tylko w wersji angielskiej – wersja trial na 10 dni. Zasady gry są proste i intuicyjne, można je zrozumieć bez najmniejszego problemu w kilka minut, bez wcześniejszego czytania instrukcji. Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej ilości punktów. Punkty zdobywa się poprzez zbijanie pionków przeciwnika z tym, że każdy pionek ma inną wartość punktową, i tu zaczyna właśnie wchodzić matematyka. Każdy pionek jest oznaczony ułamkiem liczbowym, a ilość zdobytych punktów jest to suma iloczynu pomiędzy licznikami i mianownikami tych ułamków, dla przykładu:

pierwszy pionek: 5/10
drugi pionek: 3/8
ilość punktów zdobytych przez zawodnika: 5*3 + 10*8 czyli 95 punktów.

Na ilość zdobytych punktów również przekłada się poprawna odpowiedź (wpisywana do pól formularza), jeśli suma punktów zostanie błędnie wpisana, to jest ona obniżana o różnicę miedzy poprawną, a błędną odpowiedzią - korzystając z powyższego przykładu:

pierwszy pionek: 5/10
drugi pionek: 3/8
wynik poprawny: 95, lecz gracz wpisał błędny wynik o wartości 100
ilość punktów zdobytych przez zawodnika: 95 – (100 – 95) = 90

Kolejną różnicą między tą grą, a popularnymi warcabami jest inne poruszanie się pionków. Jest ono zdefiniowane poprzez pole na którym stoi pionek na początku ruchu. Pola dzielą się na 3 typy: ruch po linii prostej, ruch po przekątnej oraz ruch o daną liczbę pól (ilość pól jest wpisana na danym polu). Wszystkie pionki zaczynają na polu o możliwości ruchu o daną ilość pól. Program oferuje dokładny tutorial pokazujący w prosty sposób zasady rozgrywki. W wersji trial program oferuje tylko 1 typ rozgrywki (opisany powyżej), w pełnej wersji programu dostępne jest nie tylko dodawanie, ale także odejmowanie oraz dzielenie. Dodatkowo w pełnej wersji możliwe jest ustawienie granicy punktowej, przy której gra jest wygrywana przez gracza, przykładowo można grać do 400 punktów. Aplikacja może być stosowana przez osoby indywidualne, które chcą zachęcić dziecko do nauki, jak i przez nauczycieli, którzy dzięki niej mogą urozmaicać swoje zajęcia. Dzięki programowi można łatwo przyswoić sobie zasady panujące przy wykonywaniu działań na ułamkach, co nadal stanowi spory problem dla wielu osób.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Counter ChallengeCounter Challenge 1.6
Wersja stabilna
3.14 MB | 2014-08-16

Ilość pobrań: 335 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Counter Challenge