w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 474
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni

CleanMyPC Registry Cleaner 4.50


CleanMyPC Registry Cleaner jest rozbudowanym skanerem rejestru systemowego. Narzędzie pozwala na wyszukanie najbardziej typowych problemów w tej podstawowej dla systemu operacyjnego bazie danych. Program cechuje się wysoką skutecznością oraz stabilnym, szybkim działaniem.

CleanMyPC Registry Cleaner posiada prosty interfejs - nie sposób się w nim pogubić. Po lewej stronie znajdziemy wszystkie dostępne funkcje. Domyślnie uruchomiony jest skaner rejestru i od niego warto rozpocząć. Wśród wyszukiwanych nieprawidłowości znajdują się: nieaktywne odnośniki do plików/folderów, aplikacji, kontrolek, bibliotek, czcionek, instalatorów, dokumentów pomocy oraz puste i nieużywane klucze. Po zakończeniu skanowania, wybrane problemy możemy naprawić.

Pozostałe narzędzia to:
• Kopie zapasowe - moduł pozwala na stworzenie pełnej kopii rejestru oraz zapisanie jej w formacie CAB. Dane tego typu możemy w każdej chwili przywrócić do systemu. Dodatkowo mamy możliwość wycofania konkretnych zmian wykonanych przez aplikację (funkcja Restore Center).
• Defragmentator rejestru - proste narzędzie, pozwalające na optymalizację spójności i rozmiaru rejestru. Proces przebiega w dwóch etapach - pierwszym jest analiza, drugim defragmentacja. Po zakończeniu, należy uruchomić ponownie komputer.
• Menadżer autostartu - prosty moduł do zarządzania aplikacjami uruchamianymi razem z systemem operacyjnym. Narzędzie odczytuje wpisy rejestru i skróty w standardowych katalogach. Oferuje podgląd szczegółowych informacji o wybranych pozycjach (polecenie, nazwa pliku, opis, producent, prawa autorskie, lokalizacja na dysku) jak również wyłączanie/usuwanie wpisów.
• Narzędzie do zarządzania BHO przeglądarki Internet Explorer - umożliwia usuwanie wybranych dodatków domyślnej przeglądarki systemu Windows. BHO są często wykorzystywane do ataków, dlatego każdy wpis na liście jest opatrzony informacją na temat bezpieczeństwa.
• Czyszczenie prywatnych danych - moduł pozwala na usunięcie śladów aktywności na komputerze. Są to zarówno dane przeglądarek internetowych (historia, ciasteczka, cache, wpisywane adresy, zapisane hasła, historia formularzy), pliki tymczasowe systemu operacyjnego (zawartość kosza, folder Temp, katalog z ostatnim dokumentami, miejsca sieciowe, ostatnie wpisy w oknach wyszukiwania) jak również dane aplikacji (odtwarzacze, archiwizery plików, przeglądarki dokumentów).
• Ochrona przeglądarki Internet Explorer - dodatkowe opcje pozwolą nam na zablokowanie zmian strony startowej, paska tytułowego i silnika wyszukiwania.

Z poziomu karty Tools, możemy przejść do narzędzi wbudowanych w system operacyjny (edytor rejestru, przywracanie systemu, menedżer urządzeń, defragmentacja dysku, informacje o komputerze i inne). W razie potrzeby możemy zdefiniować również listę wyjątków - kluczy rejestru, których silnik skanujący nie będzie brał po uwagę.

Uwaga!
Podczas pierwszego uruchomienia programu można stworzyć pełną kopię zapasową rejestru. Jest to krok mocno wskazany i dlatego zalecamy skorzystać z tej funkcji.

Ograniczenia!
Narzędzie jest dostępne w wersji testowej typu trial. Działa ona przez 15 dni od daty instalacji.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
CleanMyPC Registry CleanerCleanMyPC Registry Cleaner 4.50
Wersja stabilna
3.27 MB | 2012-11-01

Ilość pobrań: 459 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (2)
CleanMyPC Registry Cleaner
avatararrow
~szymon | 2014.02.13 18:41
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Niestety słaby program inne są lepsze i darmowe
CleanMyPC Registry Cleaner 4.50
avatararrow
~trutenka | 2012.09.18 22:20
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program w wersji trial jest bezużyteczny, trzeba by ręcznie grzebać w rejestrze i usuwać wpisy, bezsens.
CleanMyPC Registry Cleaner 4.46