w
googluj

BlueJ 4.2.0


BlueJ to lekkie i uniwersalne środowisko do tworzenia aplikacji w języku Java. Program przyda się przede wszystkim do nauki składni oraz oswajania się z obiektowymi mechanizmami programistycznymi, z powodzeniem stworzymy jednak nieskomplikowane projekty, nadające się do publikacji w sieci i wykorzystania na komputerze. Za pomocą narzędzia w kilku krokach zilustrujemy powiązania pomiędzy klasami, skompilujemy kod lub stworzymy paczkę JAR.

Środowisko wyposażone jest w niezbyt rozbudowany, niemniej w pełni funkcjonalny edytor. Wspiera on standardowe mechanizmy uproszczające tworzenie kodu, takie jak: podświetlanie składni, pokazywanie numerów linii, tworzenie kopii zapasowych, automatyczne generowanie dokumentacji, cofanie i powtarzanie operacji, wstawianie komentarzy, wyszukiwanie tekstu czy zarządzanie wcięciami. Co ciekawe, do dyspozycji mamy również wygodny nawigator, pokazujący miniaturę całego kodu i pozwalający na szybkie przewijanie dokumentu.

Pozostałe funkcje:
- dostęp do konsoli,
- zarządzanie bibliotekami w typowych formatach JAR/ZIP,
- bindowanie klawiszy,
- wbudowane podstawowe funkcje do debugowania aplikacji i śledzenia wartości zmiennych oraz wątków,
- możliwość pisania testów jednostkowych,
- narzędzia do współdzielenia i wersjonowania kodu (przeglądanie historii, obsługa CSV oraz Subversion),
- możliwość rozbudowy za pomocą dodatków (obsługa UML, zarządzanie rozszerzeniami, wysyłanie kodu na serwery FTP/HTTP i wiele innych).

Narzędzie jest rozpowszechniane na zasadach licencji GNU GPL. Projekt posiada otwarty kod źródłowy i wydania dla popularnych systemów operacyjnych (Windows, GNU/Linux, Mac OS X). Jak większość aplikacji Open Source, wyróżnia się także bogatą dokumentacją, składającą się z FAQ, przewodnika i kilku dobrej jakości poradników.

Wymagania!
Program do uruchomienia wymaga środowiska uruchomieniowego Java SE Runtime Environment w wersji 6 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
BlueJBlueJ 4.2.0
Wersja stabilna
231 MB | 2019-03-21

Ilość pobrań: 261 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
BlueJ