w
googluj
pl

Root Uninstaller 8.5


ico
Root Uninstaller służy do usuwania z Androida aplikacji systemowych, a także zwykłych aplikacji użytkownika. Możliwe jest przy jego użyciu również wybranie drogi pośredniej - polegającej nie na usuwaniu, lecz na zamrażaniu działania programów. Aby móc korzystać z wszystkich właściwości tego narzędzia wymagany jest dostęp do roota, czyli uprawień administratora urządzenia. Jeśli nie mamy dostępu do roota, wciąż dostępne będą dla nas niektóre przydatne funkcje.

Interfejs programu podzielony jest na 5 zakładek, z czego istotne są tylko 3: Aplikacje systemowe, Aplikacje trzecie, Installer. (Pozostałe to w zasadzie reklamy). Zasada działania zakładek z aplikacjami jest taka sama. Dysponujemy listami posiadanych programów, które posortujemy wedle czasu instalacji, nazwy bądź rozmiaru. Po tapnięciu w wybrany program otrzymamy przede wszystkim dostęp do funkcji: zamrożenia, odinstalowania, wykonania kopii zapasowej, wczytania ustawień pierwotnych (fabrycznych; w rezultacie program będzie działał tak, jak po świeżej instalacji). (Kolejne opcje są już mało istotne, jak np. wyświetlenia zawartości katalogu z plikiem APK aplikacji, w dodatku wymagają zainstalowania menedżera AntTek File Explorer). Różnica między listą aplikacji systemowych a trzecich jest taka, że w tym drugim wypadku istnieje możliwość zaznaczenia wielu i ich zbiorczego odinstalowania. Zakładka z aplikacjami systemowymi na to nie pozwala, ale udostępnia proste wskazówki co do tego, czy warto wskazane aplikacje usunąć, czy nie.

Zatrzymajmy się na kluczowych funkcjach. Zamrażanie to najlepszy sposób na tymczasowe zawieszenie działania aplikacji systemowych. Nie polecamy jednak zamrażania szczególnie ważnych programów należących wprost do systemu. Zresztą wersja darmowa i tak nie pozwoli na wiele: ma ograniczenie 3 zamrożeń/odmrożeń. Jeśli zaś chodzi o usuwanie aplikacji systemowych, to producent zapewnia, że można utworzyć ich kopie zapasowe, tzn. kopię ich plików APK (instalacyjnych), a potem je ponownie zainstalować. Z naszego doświadczenia wynika jednak inaczej: próba instalacji aplikacji systemowej z takiego pliku kończy się fiaskiem (tzn. instalacja może być pozorna - może się udać, ale program nie będzie działał). Dlatego polecamy zamrażanie aplikacji systemowych (jeśli nie chcemy ich usuwać), natomiast tworzenie kopii zapasowych przydaje się, istotnie, ale wyłącznie w wypadku aplikacji trzecich, czyli instalowanych przez nas np. za pośrednictwem Google Play. (Temu służy nieopisana wyżej zakładka Installer - zawiera listę posiadanych przez nas plików APK i pozwala je zainstalować).

Program jest trochę dziwny. Z jednej strony jest skuteczny, ale jego wykonanie jest nieco zniechęcające - przede wszystkim mało przejrzyste w porównaniu z innymi tego typu narzędziami, ale i niedopracowane: w ustawieniach jest opcja backupu w Dropboxie, ale po tapnięciu mamy tylko do czynienia z pustym ekranem. Bardzo dużo jest też reklam; są też te denerwujące - pełnoekranowe. Z ostateczną oceną mamy więc problem: niby narzędzie działa i może pomóc, ale jednocześnie stara się użytkownikowi przeszkadzać.

Uwaga!
Nieroztropne usuwanie aplikacji systemowych może doprowadzić do destabilizacji całego systemu

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Do usuwania aplikacji systemowych wymagany jest dostęp do roota. Wersja darmowa pozwala zamrozić i odmrozić maksymalnie 3 razy. Wersja Pro, bez tego limitu, kosztuje 8,57 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale spolszczono tylko część interfejsu

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Root UninstallerRoot Uninstaller dla Android
2019-07-02

Ilość pobrań: 2081 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 24

Komentarze (0)
Root Uninstaller