w
googluj
pl

Duplicate File Finder 6.9


ico
Duplicate File Finder jest to proste w obsłudze narzędzie przeznaczone dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, dzięki któremu otrzymamy listę zduplikowanych: obrazów, filmów, utworów muzycznych oraz plików innych typów, jakie posiadamy - a następnie funkcję ich wybiórczego bądź globalnego usunięcia. Tak więc jeżeli chcielibyśmy oczyścić kartę pamięci (również zewnętrzną), bo potrzebujemy trochę więcej miejsca lub po prostu robimy porządki, wówczas jedną z metod oczyszczania może być wykorzystanie takiego właśnie narzędzia, jak to. Ręczne przeszukiwanie własnych zasobów i porównywanie plików byłoby przecież zbyt czasochłonne, a co do duplikatów zwykle nie mamy przecież innej strategii postępowania, jak tylko taką: kasować je.

Po zainstalowaniu programu, jedyne, co musimy zrobić, to tapnąć w ikonę lupy znajdującą się na ekranie startowym. Spowoduje to uruchomienie operacji skanowania wszystkich katalogów znajdujących się w pamięci urządzenia. (Chodzi tylko o katalogi ze zwykłym dostępem, tzn. niewymagającym roota). Po kilku chwilach, w zależności od wielkości posiadanej pamięci i zajmowanej przestrzeni, otrzymamy rezultaty: listę zduplikowanych plików, podzielonych na wspomniane kategorie. Wyniki są czytelne. Ostateczne usuwanie duplikatów przeprowadzimy na parę sposobów. Zajmijmy się kategorią obrazów. Zobaczymy w niej miniaturki wszystkich duplikatów, więc nie trzeba ich otwierać w zewnętrznej przeglądarce. Każdy duplikat ma opis i w związku z tym poznamy jego lokalizację, czas ostatniej modyfikacji oraz rozmiar. Na tym etapie można ręcznie wskazać poszczególne obrazy i je usunąć. Można też wykorzystać opcję usuwania globalnego, przy czym narzędzie daje nam interesujące warianty, ponieważ otrzymujemy sposobność zaznaczenia do usunięcia wszystkich plików z wyjątkiem najstarszych albo wszystkich plików z wyjątkiem najnowszych. Usunięcie danych uzależnione jest zawsze od nas; narzędzie samo niczego nie kasuje.

Zastrzeżenia? Spolszczenie jest mechaniczne; prawie na pewno wykorzystano w tym celu usługę Google Translate. Przede wszystkim jednak razić może przycięcie okienka z informacjami na liście wyników. W testowanym przypadku, aplikacja nie wyświetliła nam całej ścieżki do jednego z plików na liście duplikatów audio. Tak czy inaczej, narzędzie oceniamy dobrze. Nie tylko kategoria obrazów daje pożyteczny wgląd w pliki przed ich usunięciem - np. kategoria wyników audio pozwala błyskawicznie odtworzyć utwory. Dodajmy, że katalogi oraz kategorie danych, jakie mają być objęte ewentualnym skanowaniem, możemy dostosować do swoich potrzeb. (Domyślnie skanowanie obejmuje wszystko, dlatego zasugerowaliśmy, aby po uruchomieniu programu od razu tapnąć w lupę).

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Duplicate File FinderDuplicate File Finder dla Android
2020-02-12

Ilość pobrań: 104 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Duplicate File Finder