w
googluj
pl

Poziomica Galaxy 0.2


ico
Poziomica Galaxy to aplikacja mobilna funkcjonująca jako poziomica (poziomnica). Dostępna jest dla systemu operacyjnego Android i pochodzi z Polski. Dzięki niej błyskawicznie określimy i wyznaczymy poziomość lub pionowość jakiejś płaszczyzny. Ewentualne odchylenie od normy będziemy znać na bieżąco tak wedle wartości liczbowej (kąt przechyłu w stopniach; co stopień), jak i klimatycznej wizualizacji. W razie potrzeby, program można także skalibrować, zaś posłuży temu jedyny dostępny na ekranie przycisk, znajdujący się w prawym dolnym rogu. (W celu kalibracji należy położyć urządzenie na idealnie płaskiej powierzchni, np. na podłodze, i po prostu nacisnąć wspomniany przycisk. Dodajmy, że kalibrację można także zresetować, a zrobimy to poprzez przytrzymanie owego przycisku).

Aplikacja oczywiście robi, co ma robić. W chwili pisania zainstalowały ją już setki tysięcy osób i ma niemal perfekcyjną średnią notę (4,9!), tak więc nie tylko jest na nią wielkie zapotrzebowanie, ale i rzeczywiście działa dobrze. Na dodatkowe potwierdzenie przydatności programu, oto wybrane komentarze użytkowników z Google Play (ostatni nokautuje!): "Rewelacja, dzięki tej apce mogłem precyzyjnie wypoziomować stolik audio z gramofonem, który stoi na 3 kolcach", "Przykład dobrej, prostej aplikacji, która robi dokładnie to, do czego ma służyć. Gratulacje dla twórcy!", "Fajna aplikacja. Dodatkowy gadżet w telefonie. Telefon już dawno przestał służyć tylko do dzwonienia. Więc trzeba wykorzystać dzisiejsze możliwości techniki", "Jestem stolarzem i na co dzień używam poziomicy cyfrowej. Po sprawdzeniu dokładności tej aplikacji jestem miło zaskoczony. Idealnie co do stopnia! Polecam".

Na koniec zwrócimy jeszcze Waszą uwagę na aspekt obudowy posiadanego przez Was urządzenia, bo może z tego powodu (w omawianym kontekście) wyniknąć problem z przeprowadzeniem skutecznego pomiaru. Pewien użytkownik napisał bowiem: "Samsung Galaxy S7. Z obu stron mam przyciski, więc jak nie położony telefon [to aplikacja] i tak nie działa". Na co z kolei autor programu odpisał: "Wystające przyciski w niektórych urządzeniach rzeczywiście utrudniają pomiar. Rozwiązaniem może być przykładanie do badanego obiektu krótszej krawędzi telefonu, gdyż ona zazwyczaj jest płaska".

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
Poziomica GalaxyPoziomica Galaxy dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 545 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Poziomica Galaxy