w
googluj

NewsTab 2.5.1


ico
NewsTab jest czytnikiem newsów wydanym dla systemu operacyjnego Android. Ponadto są wersje dla iOS oraz w internecie na NewsTab.com (także aplikacja/rozszerzenie dla Google Chrome). Możemy do niego dodać dowolne witryny informacyjne, blogi, tematy Google News, hasztagi i użytkowników Twittera czy po prostu konkretne adresy RSS. Jest on typu "smart", co oznacza, że znajdzie najlepsze artykuły ze śledzonych przez nas źródeł. ("Najlepsze" to w tym wypadku pochodna tego, jak te wiadomości są popularne w sieciach społecznościowych, w samym NewsTab, a także jak często ich tematyka jest pokrywana przez różne źródła newsów). Jak zapewnia producent, im częściej będziemy korzystać z czytnika, tym będzie on bystrzejszy - będzie trafniej identyfikował nasze zainteresowania i serwował przez to istotniejsze wiadomości.

Program umożliwia na samym wstępie rejestrację konta użytkownika. Profitem będzie oczywiście synchronizacja profilu z innymi platformami. W tym celu wykorzystamy pośrednictwo danych z Google'a, Facebooka lub zwykłego adresu e-mail. Alternatywa to korzystanie z konta anonimowego - w sam raz na przetestowanie programu. Czytnik pozwala dostosować informacje do konkretnego regionu. Domyślnie proponuje ustawienie Polski, a więc od razu otrzymamy dostęp do polskojęzycznych newsów (oczywiście ze źródeł głównego nurtu; wykorzystywany jest serwis Google News). Z poziomu szuflady nawigacyjnej możemy z kolei szybko wybrać ich tematykę. Dostępne to m.in. świat, gospodarka, sport, nauka i technika, polityka, zdrowie. Podkreślmy jednak, że choć praktycznie od razu możemy mieć dostęp do polskich artykułów, to jednak jest to tylko opcja i takich predefiniowanych zawartości wcale nie trzeba śledzić.

W trybie czytania, artykuł można przypiąć, czyli dodać go do ulubionych, co równocześnie oznacza możliwość czytania offline. Artykuł można też czytać w trybie uproszczonym, w którym program pozbędzie się (niemal) wszystkich grafik. Ostatnia funkcja sprawia, że wczytywanie newsów jest wręcz natychmiastowe. Jakby co, jednym tapnięciem przełączymy się między tego typu widokami. Pod względem komfortu czytania, mamy m.in. możliwość zmiany rozmiaru czcionki (relatywnie wedle paska), 3 fonty, 5 motywów graficznych i jeszcze dodatkową opcję przyciemnienia widoku. Nie zabrakło opcji udostępnienia newsa i przeczytania go w oryginalnej formie (na źródłowej stronie WWW). Warto zwrócić uwagę na fakt, że jeśli news zawiera film (tzn. odnośnik do YouTube), to go odtworzymy bezpośrednio w interfejsie czytnika. Super opcja!

Z innych rzeczy wymieńmy jeszcze tylko, że program posiada opcję zaimportowania pliku OPML z innego czytnika RSS (np. Feedly), jak też jego wyeksportowania (do katalogu "Download"). Aplikacja udostępnia też widżet 4x2, w którym może się znaleźć śledzony kanał lub to, co najlepsze ("Best of my NewsTab"). Wyświetlany jest wówczas jeden artykuł w formie tytułu, zdjęcia itp. na raz, zaś przyciskiem przejdziemy do ukazania następnego w kolejce. Reasumując, NewsTab to kolejny bardzo udany mobilny czytnik wiadomości. Jest wykonany zgodnie z najlepszymi praktykami Material Design i dopracowany, choć z naszego testu wyszło, że czasem coś potrafiło w nim zgrzytnąć. Ogólnie jednak i tak należy do czołówki.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.newstab.com

Ograniczenia!
Założenie konta to tylko opcja, ale umożliwi synchronizację profilu. W tym celu podamy adres e-mail albo zalogujemy się przez Google'a albo Facebooka. Aplikacja wyświetla reklamy (też pełnoekranowe) w trybie online. Wersja darmowa pozwala na zdefiniowanie jednego własnego źródła, z którego będziemy otrzymywać najważniejsze newsy. Wersja Premium usuwa reklamy oraz ograniczenie źródeł, a kosztuje 12,99 zł na miesiąc. Premium można przetestować za darmo przez 30 dni.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
NewsTabNewsTab dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
NewsTab