w
googluj
pl

MSN Pogoda 1.2.0


ico
MSN Pogoda to aplikacja pokazująca aktualną i prognozowaną pogodę oraz mapy pogodowe. Została wydana przez Microsoft dla Androida (wersja opisywana) oraz Windows Phone/Mobile, ale jest też dostępna dla stacjonarnego Windowsa oraz w internecie. Oferuje prognozę na 10 dni, w tym godzinową, a dostarczaną z serwisu Foreca (Foreca.pl). Aplikacja udostępnia także 3 rodzaje widżetów, które pokażą nam prognozę dla dnia bieżącego (rozmiar 4x1), bieżącego i 2 kolejnych (2x2) lub bieżącego i 4 kolejnych (4x2). Widżety posiadają przyciski odświeżenia danych.

Program umożliwia wyświetlanie pogody względem bieżącej lokalizacji użytkownika lub wskazanej lokalizacji stałej. Bez względu na początkową preferencję, funkcja wczytania pogody w kontekście aktualnego miejsca przebywania możliwa jest do aktywowania w ciągu paru sekund po włączeniu GPS-a. Natomiast lokalizację sztywną ustawimy za pośrednictwem wyszukiwarki, oczywiście wpisując jej nazwę, przy czym zagraniczne miasta muszą być w formie anglojęzycznej (np. Madrid, a nie Madryt, choć potem w interfejsie widoczna już będzie ta ostatnia, czyli spolszczona postać). Ekran główny to 3 sekcje: prognozy, map i ulubionych. Prognoza oraz mapy dotyczą lokalizacji głównej (zwanej tu domową), natomiast ulubione to lista wszystkich lokalizacji zdefiniowanych ręcznie przez użytkownika. Jednocześnie można bowiem śledzić stan warunków atmosferycznych dla wiele różnych miast. Jeśli chcemy, takie ulubione zachowamy w chmurze, o ile tylko zalogujemy się do konta Microsoft. Z poziomu sekcji ulubionych możemy wskazać nową lokalizację główną, a więc do wyświetlania na starcie, lub po prostu (jednym zwykłym tapnięciem) przyjrzeć się warunkom pogodowym dla dowolnego z określonych miast. Oferowane mapy wyświetlają z kolei temperaturę, opady i zachmurzenie - także w formie animacji.

"Bardzo dobra aplikacja. Korzystałam z niej przez długi czas na Windows Phone i wersja na Androida także świetnie działa. Prosta, przejrzysta, nie zacina się", "Prosta i czytelna (..). Nic więcej nie trzeba" - to niektóre z bardziej pozytywnych komentarzy pochodzących z Google Play. Oczywiście, najważniejsza i tak jest sprawdzalność prognoz, ale tę musimy przetestować osobiście i w jakimś dłuższym okresie. Tak czy inaczej, podzielamy przytoczone opinie odnośnie wykonania: jest prosto i funkcjonalnie i ogólnie na pewno bardzo dobrze. Do ideału, obiektywnie, brakuje jednak kilku rzeczy, w tym zwłaszcza opcji wyłączenia anglosaskich wskazań czasu AM/PM i włączenia polskich godzin typu 15:00. Niby drobiazg, ale przeszkadza.

Uwaga!
Dostępna jest wersja dla stacjonarnego Windowsa, natomiast aplikacja internetowa znajduje się pod adresem https://www.msn.com/pl-pl/pogoda

Ograniczenia!
Zachowanie listy ulubionych lokalizacji wymaga zalogowania się do konta Microsoft

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MSN PogodaMSN Pogoda dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 196 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
MSN Pogoda