w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 483
Wszystkich postów: 944990
Wszystkich tematów: 141889

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7843 dni

Universal Plug-and-Play Tester 2.11 (Build 82.5)


Universal Plug-and-Play Tester (znany również pod skróconą nazwą UPnPTest) to niewielki program do testowania sprzętu kompatybilnego z protokołem Universal Plug-and-Play. Aplikacja wyświetla czytelną listę wszystkich wspieranych urządzeń (kamery cyfrowe, osprzęt odpowiedzialny za chłodzenie/ogrzewanie, drukarki, skanery, serwery i stacje multimedialne itd.) oraz oferuje dostęp do kilku ciekawych opcji diagnostycznych. Głównym zadaniem narzędzia jest praca z routerami.

Program cechuje się przyjaznym, minimalistycznym interfejsem - główne okno składa się z kilku elementów. Centralna część aplikacji to spis znalezionych urządzeń, przedstawiony w postaci drzewiastej, uporządkowanej struktury. Po naciśnięciu prawego przycisku myszy na wybraną pozycję, wyświetlone zostanie menu kontekstowe z dodatkowymi funkcjami. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na opcję "Properties", która spowoduje wyświetlenie szczegółowych informacji diagnostycznych (wartości zmiennych systemowych, tabele mapowania portów, konfiguracja, testy dla akcji wejścia/wyjścia). Listę urządzeń można również filtrować według rodzaju bądź rodziny adresów IP (wersje 4 i 6). Dla bardziej doświadczonych użytkowników dostępne jest okno z logami, zawierające różnego rodzaju powiadomienia. Dane te można zapisać na dysku twardym w postaci pliku tekstowego.

Universal Plug-and-Play Tester jest rozpowszechniany bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja działa w trybie Portable - wystarczy rozpakować archiwum ZIP w dowolnej lokalizacji, a następnie uruchomić plik wykonywalny dostosowany do zainstalowanego systemu (wersja 32-bitowa lub 64-bitowa).

Uwaga!
Jeśli testowane urządzenie nie pojawia się na liście, należy upewnić się, czy na pewno została dla niego włączona obsługa protokołu Universal Plug-and-Play.

Wymagania!
Narzędzie do poprawnego działania wymaga komponentu Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 1.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Universal Plug-and-Play TesterUniversal Plug-and-Play Tester 2.11 (Build 82.5)
Wersja stabilna
0.38 MB | 2013-02-05

Ilość pobrań: 958 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Universal Plug-and-Play Tester