w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 497
Wszystkich postów: 944642
Wszystkich tematów: 141748

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni
pl

System Monitor II 19.9


System Monitor II to gadżet pulpitu pozwalający na monitorowanie aktualnego wykorzystania procesora, pamięci RAM oraz analizę temperatur CPU. Monitorowanie może dotyczyć wielu procesorów w jednym komputerze, zaś maksymalna liczba analizowanych rdzeni pojedynczego CPU wynosi 24. Obserwacja wykorzystania pamięci przebiega pod kątem pamięci fizycznej, pliku stronicowania oraz całościowo.

Wyniki monitorowania wyświetlane są w postaci wykresów, słupków, liczb, prezentację danych można konfigurować według własnych preferencji. Program pozwala na wybranie, czy informacje o poszczególnych komponentach, związanych z procesorem, pamięcią i temperaturami, będą pokazywane w osobnych lub wspólnych wykresach i słupkach. Dostępne są także opcje skalowania rozmiarów okienka System Monitor II, ukrywania wyników, zmieniania ich kolorów, jak również barwy tła gadżetu.

Aplikacja potrafi śledzić status parkowania rdzeni, jeżeli procesor wspiera taką funkcję. Wykresy CPU mogą informować o standardowym obciążeniu, obciążeniu wielowątkowym oraz częstotliwości taktowania, parametry te są wyświetlane według ich średnich lub aktualnych wartości. Istnieje także funkcja wyboru stopnia minimalnego i maksymalnego obciążenia, o którym będzie powiadamiał nas program poprzez odpowiednie kolory wskaźników. Funkcja monitorowania temperatur jest dostępna jedynie w wypadku działania w tle innego, zewnętrznego programu – Core Temp, który należy zainstalować osobno. Współpracując z nim, gadżet System Monitor II może wyświetlać wykresy temperatur, informować nas o nieprawidłowościach pomiędzy temperaturami rdzeni i odtwarzać alarmy w wypadku przekroczenia norm ciepła. Gadżet pozwala także na import wyników wykorzystania procesora i pamięci z Core Temp.

Dwukrotne kliknięcie na gadżecie lewym przyciskiem myszki otworzy Menadżer zadań, w ten sposób można również uruchamiać Monitor zasobów, decydujemy o tym w ustawieniach. Kliknięcie na logo producenta CPU lub na tytule „System Monitor II”, otwiera okienko gadżetu z raportem Indeksu wydajności Windows dla naszego komputera. Program posiada opcję zapisu logów z monitorowania, możliwe jest szczegółowe określenie informacji, które się w nich znajdą. Dla wieloprocesorowych stacji roboczych i serwerów przewidziano funkcję automatycznego przełączania monitorowania dostępnych procesorów. Dzięki użyciu scrolla myszki, po kliknięciu w gadżet, możemy manualnie wybierać procesory, które chcemy monitorować.

Interfejs gadżetu został wykonany na przyzwoitym poziomie graficznym, zaletą jest także to, że sami możemy dobrać zadowalającą nas paletę kolorów. Obsługa nie powinna stanowić większego problemu dla mało zaawansowanych użytkowników, chociaż niektóre z opcji wymagają już pewnej wiedzy o pamięci komputera i procesorze.

System Monitor II to naprawdę interesujące narzędzie, w pozornie prostym gadżecie pulpitu łączy ono dużą ilość funkcji, służących do dokładnego monitorowania użycia CPU, pamięci oraz obserwacji temperatur rdzeni procesora. Program powinien zadowolić wszystkich użytkowników, którym zależy na rzetelnych i łatwo dostępnych informacjach o bieżącym wykorzystaniu najważniejszych podzespołów komputera.

Uwaga!
W wypadku pobierania gadżetu ze strony producenta, zdecydowanie należy ściągnąć paczkę archiwum zip, gdyż proponowany nam "normalny" instalator nie zainstaluje właściwego gadżetu, a jedynie kilka programów adware - oprogramowania zaśmiecającego komputer niepożądanymi reklamami, paskami do przeglądarek itp.
Wersję gadżetu dla Windows XP można pobrać ze strony producenta.
Program działa również w systemach Windows Server 2008 i 2012.

Wymagania!
Do monitorowania temperatur wymagany jest zewnętrzny program - Core Temp.

Spolszczenie!
Język polski gadżetu można włączyć w jego ustawieniach, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki na okienku programu, wcisnąć "Opcje" i wybrać zakładkę z ustami w nowo otwartym oknie preferencji. W tej wersji System Monitor II poprawiono już błędy w tłumaczeniu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (9 głosów)

Strefa Download programu
System Monitor IISystem Monitor II 19.9
Wersja stabilna
0.32 MB | 2014-05-21

Ilość pobrań: 4841 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (2)
System Monitor II
avatararrow
MaTi | 2014.05.22 19:59
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dziękujemy za komentarz. Usunęliśmy z bazy możliwość pobrania tego programu. Producent w najnowszej wersji dodał jakiś "syf". Jeżeli zostanie to zmienione i instalator będzie czysty, to program będzie możliwy z powrotem do pobrania. Nie chcemy narażać użytkowników na niepotrzebne problemy i nerwy.
System Monitor II 19.9
avatararrow
~Magic_coin | 2014.05.21 14:15
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Co za gówniany instalator, aż zalatuje syfem w stylu dobreprogramy
System Monitor II 19.9