w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 243
Wszystkich postów: 904406
Wszystkich tematów: 127559

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6607 dni

Ubuntu One for Windows 4.2.0


Ubuntu One to usługa uruchomiona przez Canonical, producenta popularnej linuksowej dystrybucji - Ubuntu. Umożliwia ona przechowywanie danych w tzw. chmurze, czyli po prostu na zdalnym serwerze. Aby skorzystać z tej usługi, nie trzeba być użytkownikiem systemu Ubuntu - dzięki klientowi Ubuntu One for Windows z dysku internetowego mogą wygodnie korzystać także posiadacze systemów Microsoftu.

Ubuntu One Basic to pakiet oferujący bezpłatnie 5 GB dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja jest niezbędna, ale nie wymaga podawania wielu danych: imię, nazwisko i koniecznie adres e-mail. Dla osób, którym spodoba się usługa, a mają większe wymagania co do dostępnej przestrzeni, w planach przewidziano większe, płatne konto: już od niespełna 3 dolarów miesięcznie (30 rocznie) za 20 GB. Użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli ponadto skorzystać z Ubuntu One Mobile - mobilnego klienta, który pozwoli np. synchronizować kontakty albo słuchać muzyki wprost z chmury (ta ostatnia funkcja dotyczy jedynie smartfonów z systemami Android i iOS). Za wersję mobilną również trzeba będzie zapłacić, chociaż pierwsze 30 dni ma być darmowe w celu przetestowania usługi.

Narzędzie Ubuntu One for Windows umożliwia synchronizację danych na zdalnym, wirtualnym dysku z dyskiem lokalnym. Po instalacji programu w dokumentach użytkownika tworzony jest folder Ubuntu One (jeśli tak się nie stało, należy samemu go stworzyć) - to w nim powinny się znaleźć dane, które chcemy zabezpieczyć na internetowym dysku. Wystarczy z menu aplikacji, dostępnym pod ikoną programu w zasobniku systemowym/obszarze powiadomień, otworzyć folder poleceniem Open Synced Folders, skopiować do niego pliki (lub usunąć - synchronizacja jest dwustronna), a następnie wybrać Synchronize Now albo poczekać na automatyczną synchronizację (pod warunkiem, że ustawiliśmy ją w Ubuntu One Preferences, zakładka Windows). Dane zostaną zsynchronizowane, o czym będą świadczyć pojawiające się komunikaty oraz animacja wspomnianej ikony.

Warto wspomnieć, że do usługi można się zalogować przez przeglądarkę internetową. Na stronie możemy nie tylko wyświetlić listę znajdujących się na naszym koncie plików, ale także wysłać kolejne, podzielić się nimi ze znajomymi, dodać notatki i kontakty. Interfejs strony jest bardzo skromny, podobnie zresztą jak program, ale przez to intuicyjny.

Program wymaga pakietu .NET Framework 4.0.

Uwaga!
Program nie jest już dłużej kontynuowany.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
Ubuntu One for WindowsUbuntu One for Windows 4.2.0
Wersja stabilna
15.46 MB | 2013-07-15

Ilość pobrań: 588 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 15

Komentarze (2)
Ubuntu One for Windows
avatararrow
~dmag | 2011.08.04 11:34
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Obecnie darmowa pojemność wynosi już nie 2, a 5 GB.
avatararrow
~Rybak | 2011.07.09 03:25
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dobra recenzja i aplikacja też niczego sobie. Polecam.