w
googluj

GoogSysTray 1.3.1


GoogSysTray to ciekawe narzędzie pozwalające na zarządzanie usługami Google bezpośrednio z poziomu zasobnika systemowego. Aplikacja wspiera między innymi następujące rozwiązania giganta z Mountain View: Google Voice, GMail, Google Calendar, Google Tasks, Google Reader, Google Docs. Program posiada spory zestaw funkcji konfiguracyjnych, pozwalających na dostosowanie zachowania do potrzeb użytkownika. Obsługuje między innymi dźwiękowe powiadamianie o nowych zdarzeniach, zmianę ikonki w zasobniku w zależności od liczby nieprzeczytanych wiadomości/dokumentów, podstawową obsługę zawartości skrzynki pocztowej (usuwanie, podgląd, oznaczanie spamu) czy uruchamianie specyficznych wywołań w przypadku wystąpienia zdarzenia.

Obsługa narzędzia jest bardzo prosta. Wszystkie funkcje są dostępne z poziomu menu kontekstowych wyświetlających się po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na odpowiednią ikonkę w zasobniku systemowym. Program umożliwia przy tym na szybkie przechodzenie do odpowiednich aplikacji internetowych i sprawdzenie nowych zdarzeń (oczekujących dokumentów w Google Docs, nieprzeczytanych wiadomości w Gmail, nadchodzących wydarzeń w kalendarzu). Powiadomienia wyświetlane są również w formie okienek popup. Dodatkowo istnieje możliwość skonfigurowania ich wyglądu (przezroczystość, rozmiar, kolorystyka, tryb zawsze na wierzchu).

Całość jest całkowicie darmowa, rozpowszechniana na zasadach GNU GPL. Aplikacja posiada tym samym otwarty kod źródłowy oraz skompilowane wersje na kilka systemów operacyjnych, w tym Microsoft Windows i Linux. GoogSysTray dostępny jest w angielskiej wersji językowej.

Uwaga!
Program działa także na Windows 2000, przy czym wymaga skopiowania dodatkowej łatki do katalogu, w którym zainstalowano aplikację.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
GoogSysTrayGoogSysTray 1.3.1
Wersja stabilna
11.6 MB | 2011-07-08

Ilość pobrań: 198 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
GoogSysTray
avatararrow
~Grzesiek | 2011.07.08 22:29
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Fajna aplikacja, warta przetestowania.