w
googluj

TorrentFlux 2.4


TorrentFlux (PHP Torrent Client) – rozbudowany klient sieci P2P bittorrent, działający na serwerze w PHP, dzięki czemu możliwy jest dostęp do wszystkich ustawień i transferów z dowolnego miejsca na świecie, gdzie tylko mamy dostęp do Internetu, zaś docelowy komputer jest serwerem. Z uwagi sposób działania, a przede wszystkim niezbędne kroki instalacji (operacja ta jest skomplikowana: wymaga stworzenia serwera i instalacji pobranych komponentów z wykorzystaniem komend w linii poleceń), jest to niewątpliwie propozycja wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują tego typu rozwiązania na co dzień i wkład włożony w konfigurację „zwróci się” wraz z ułatwieniem dalszego korzystania z sieci bittorrent.

Z funkcjonalnego punktu widzenia, aplikacja oferuje wszystkie niezbędne funkcje, których moglibyśmy oczekiwać od programu zarządzającymi pobieraniem plików typu torrent. Co istotne, ponieważ mamy do czynienia z aplikacją z otwartym kodem, w dodatku działającą po stronie serwera, wprowadzanie ewentualnych modyfikacji na własne potrzeby, czy też by udostępnić je później innym użytkownikom, nie powinno być problematyczne (zakładając oczywiście, że znamy się na tym co robimy, jednak mamy do czynienia z tak specyficznym programem, iż wydaje nam się, że większość faktycznie użytkujących go osób będzie do tego zdolna). Już domyślnie podczas działania, aplikacja dostarcza wielu szczegółowych informacji o przeprowadzanych transferach oraz dostępnych źródłach.

Główne wyzwanie związane z użytkowaniem programu stanowi tutaj instalacja i wstępna konfiguracja. Najrozsądniej będzie postępować według instrukcji, które znajdziemy w pobieranej paczce w głównym folderze (to dosyć rozbudowany, ale jednocześnie zadowalająco szczegółowy i przejrzysty dokument tekstowy, który przeprowadzi nas przez kolejne kroki). Nie można jednak ukrywać, iż wcześniejsze doświadczenie z pracą z serwerami, językiem PHP, bazami MySQL będą tutaj niezbędne.

Wymagania!
Aby program mógł poprawnie funkcjonować, konieczne jest posiadanie serwera Apache z obsługą PHP oraz bazy danych MySQL; pliki i skrypty niezbędne do konfiguracji znajdują się w pobieranej paczce.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
TorrentFluxTorrentFlux 2.4
Wersja stabilna
1.47 MB | 2016-07-22

Ilość pobrań: 287 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
TorrentFlux