w
googluj

SnipDock 1.0


SnipDock to użyteczne narzędzie pozwalające na wykonywanie zrzutów ekranu dowolnego fragmentu monitora, a następnie zakotwiczenie ich na ekranie, aby korzystać z nich podczas pracy z innymi aplikacjami. Swoją formą przypomina to wbudowaną w system Windows 8 oraz 8.1 funkcję dzielenia ekranu pomiędzy dwie aplikacje.

Program stanowi świetne uzupełnienie standardowej możliwości wykonywania zrzutów zawartości ekranu komputera. Już bezpośrednio po uruchomieniu, program wyświetla się w formie okna, które przemieszcza pozostałą zawartość monitora tak, aby niczego nie zasłaniać. W praktyce zmniejsza to obszar roboczy monitora do rozdzielczości zmniejszonej o szerokość okna SnipDocka.

Podczas pracy programu wystarczy zaznaczyć obszar ekranu, którego zrzut chcemy wykonać, a aplikacja automatycznie przechwyci go i wyświetli w oknie programu. Od tego momentu obrazek ten możemy dowolnie przesuwać i powiększać, wykorzystując zawarte na nim treści podczas korzystania z innych programów w oknie obok.

Bardzo podstawowe ustawienia programu pozwalają na określenie, po której stronie pulpitu ma znajdować się okno z programem. Dodatkowo SnipDock umożliwia tryb swobodny, kiedy widok zrzuconego fragmentu ekranu możemy dowolnie przemieszczać w formie okna na monitorze.

Wymagania!
Do poprawnego funkcjonowania programu konieczny jest zainstalowany pakiet .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
SnipDockSnipDock 1.0
Wersja stabilna
0.5 MB | 2014-03-07

Ilość pobrań: 140 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SnipDock