w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 682
Wszystkich postów: 939227
Wszystkich tematów: 139004

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni
pl

Slimjet Portable 42.0.3.0


Slimjet Portable to przenośne wydanie przeglądarki internetowej Slimjet, która cechuje się wysoką szybkością działania, obsługuje najnowsze standardy WWW i bazuje na otwartym kodzie źródłowym Chromium (tak jak Google Chrome). Aplikację zaopatrzono we wszystkie funkcje pierwowzoru (chociażby silnik Blink), poza tym raczej nie musimy martwić się o wsparcie dla rozszerzeń Chrome. Slimjet oferuje szereg dodatkowych możliwości i udogodnień, niedostępnych ani w Chromium, ani w Google Chrome. Wersję przenośną można uruchomić np. z pendrive’a czy zewnętrznego dysku, wszystkie dane aplikacji powinny zapisywać się w katalogu Slimjet Portable, a nie w rejestrze czy ogólnie na nośniku danych podłączonym na stałe do PC (o ile użytkownik nie zdecyduje inaczej).

Przeglądarka jest w stanie automatycznie zalogować nas w wybranych witrynach internetowych. Poza tym pozwala na automatyzację procesu wypełniania kwestionariuszy wymagających podania danych osobistych. W pierwszym przypadku posłużymy się wbudowanym menadżerem haseł, z kolei dla drugiego zastosowania odpowiedni będzie menadżer tożsamości.

W Slimjet Portable można pobierać materiały wideo z serwisu YouTube, a także konwertować je na MP3 (wyodrębnianie audio). Przeglądarka troszczy się o zoptymalizowanie wymiarów i tym samym „ciężaru” obrazów zanim prześlemy je do Internetu, w dodatku przed tą czynnością pozwala na dodawanie różnych ramek do grafiki. W razie potrzeby za pomocą Slimjet Portable wykonamy zrzut ekranu, zarówno jego całego obszaru, jak i tylko wybranej części. Warto wspomnieć również o możliwości szybkiego publikowania w Internecie obrazów skopiowanych do schowka systemowego Windows.

Przeglądarka potrafi zintegrować się z różnymi serwisami czy blogami – wspierane są: Facebook, Twitter, Google Plus, Gmail, Hotmail, Wordpress, Blogger, StumbleUpon i inne witryny/platformy. Dzięki integracji możemy z poziomu Slimjet w łatwy sposób np. opublikować zdjęcie na Facebooku czy dodać wpis do naszej tablicy. Jeżeli akurat interesuje nas pogoda, wystarczy skorzystać z wbudowanych możliwości, pozwalających na wyświetlanie prognoz opartych na lokalizacji geograficznej użytkownika. Istotną funkcją jest także blokowanie reklam za pomocą rozszerzenia AdBlock Plus, które można szybko zainstalować z poziomu menu aplikacji.

Slimjet Portable posiada funkcję tłumaczenia stron internetowych, zarówno wszystkich dostępnych na nich tekstów, jak i tylko tekstu wchodzącego w skład zaznaczonych fragmentów (translacja bazuje na Tłumaczu Google i jest realizowana za pomocą menu kontekstowego Slimjet). Na pasku narzędziowym przeglądarki można umieszczać przyciski oferujące dostęp do jej funkcji czy wczytujące rozmaite serwisy WWW. Karta startowa Slimjet oferuje mechanizm SpeedDial, czyli graficzne odnośniki do witryn/stron internetowych, które mogą być tworzone, dostosowywane i porządkowane według preferencji użytkownika. Za pomocą przycisku umieszczonego po prawej stronie paska adresu w łatwy sposób przełączymy się na inny silnik wyszukiwania czy wywołamy panel zarządzania wyszukiwarkami. W trakcie gdy jeszcze wpisujemy zapytanie do wyszukiwarki, Slimjet jest w stanie otworzyć nową kartę z wydedukowaną witryną (rodzaj autouzupełniania zapytań, bazujący na nazwach popularnych serwisów i naszych wcześniejszych akcjach – jest to funkcja opcjonalna). Strony mogą być odświeżane automatycznie po upłynięciu zdefiniowanej przez nas ilości czasu. Program pozwala na skracanie długich, słabo rozpoznawalnych adresów URL stron WWW - skróty/aliasy są znacznie łatwiejsze do zapamiętania i wygodniej wprowadzać je w pasku adresu. Slimjet sprawnie poradzi sobie z danymi, które są przesyłane po części przez protokół HTTP, a po części przez HTTPS. Z witrynami można łączyć się za pośrednictwem serwerów proxy, po wprowadzeniu ich adresów do specjalnej listy będziemy w stanie szybko przełączać się pomiędzy interesującymi nas serwerami tego typu.

Interfejs przeglądarki różni się odrobinkę od Chromium czy Chrome, jednak wizualnie i funkcjonalnie nadal pozostaje bardzo zbliżony do interfejsów tych dwóch aplikacji. Slimjet wspiera te same motywy graficzne co Google Chrome. Obsługa programu nie powinna przysparzać większych trudności mniej zaawansowanym użytkownikom, także z racji wysokiego podobieństwa Slimjet do popularnej przeglądarki Google. Z poziomu menu otworzymy rozbudowaną pomoc online oraz skorzystamy z odnośnika do forum Slimjet. Niestety, z chwilą tworzenia opisu instrukcje i porady nie są dostępne w polskiej wersji językowej, ale w łatwy sposób można je przetłumaczyć (dzięki wbudowanym możliwościom translacyjnym programu).

Uwaga!
Pobrany plik EXE przeprowadzi ekstrakcję wersji przenośnej Slimjet do wybranej przez nas lokacji.

Wymagania!
Zalecane jest posiadanie chociaż 2GB miejsca na nośniku przenośnym (o ile tam będziemy przechowywać Slimjet). Nośnik ten powinien mieć w miarę wydajne prędkości odczytu/zapisu.
Katalog Slimjet Portable należy umieścić w którymś z folderów/bibliotek osobistych użytkownika lub na partycji innej niż systemowa. Nie powinno się lokować go np. w folderze Pliki programów/Program Files. Chodzi tutaj o zabezpieczenie przed przedostaniem się prywatnych danych użytkownika do systemu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (64 głosów)

Strefa Download programu
Slimjet PortableSlimjet Portable 42.0.3.0
Wersja stabilna 32-bitowa
76.1 MB | 2024-02-18
Slimjet Portable 42.0.3.0
Wersja stabilna 64-bitowa
81.2 MB | 2024-02-18
przejdź Wersja instalacyjna Slimjet

Ilość pobrań: 9496 | W tym miesiącu: 48 | W poprzednim miesiącu: 79

Komentarze (3)
Slimjet Portable
avatararrow
~Mańka_Wstańka | 2016.06.24 07:10
12 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Obecnie jest zalew użytecznych przeglądarek... większość od jednej matki... chrome. Dobrze, bo wiadomo, czego się spodziewać; źle, bo brakuje różnorodności. Trudny wybór...
Slimjet Portable 10.0.6.0
avatararrow
~Pusia | 2016.02.03 10:20
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Chwalić 'Pana' za udany produkt. Szczególnie powyższa, bezinstalacyjna wersja ostro mi przypasiła. W ten sposób- wydawałoby się- niezastąpiony Firefox, spłynął dziś rano do klopa z porannym moczem. Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy Slimjeta. Buziaki !!
Slimjet Portable 7.0.5.0
avatararrow
~Kozodójka | 2016.01.27 13:25
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
W tym programiku jest wszystko, co potrzebne netowej przeglądarce. Szczerze zachęcam do wypróbowania. Będziecie usatysfakcjonowani. Daje 5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Slimjet Portable 7.0.3.0