w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 101
Wszystkich postów: 904628
Wszystkich tematów: 127645

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7057 dni
pl

Scan2CAD 7.6g


Scan2CAD - rozbudowane narzędzie do wektoryzacji obrazów rastrowych. Pozwala na skonwertowanie plików graficznych (na przykład skanów lub zdjęć) do projektów w formacie DXF, odczytywanych przez aplikacje służące do dalszej obróbki, w szczególności programy typu CAD. Charakteryzuje się przy tym wysoką jakością generowanych wektorów. Obróbka danych składa się z kilku kroków:

• Przede wszystkim należy wczytać plik graficzny - program obsługuje najpopularniejsze formaty. Aplikacja oferuje także podgląd statystyk obrazu rastrowego (rozmiar, rozdzielczość, liczba kolorów i bitów, DPI i inne) - informacje te mogą być przydatne w dalszym procesie obróbki.

• Kolejnym, opcjonalnym, ale często niezbędnym krokiem jest modyfikacja wczytanego pliku. Dostępne funkcjonalności pozwalają na usunięcie niedoskonałości ze zdjęć i skanów. Przede wszystkim przydatna będzie zmiana głębi kolorów oraz palety barw. Użytkownik może skorzystać również z podstawowych filtrów i przekształceń (odbicie lustrzane, negatyw, obrót, skalowanie, kalibracja jasności i kontrastu, edycja grubości linii, przycinanie, usuwanie plamek i przerw, wygładzanie). Zestaw narzędzi kreślarskich dodatkowo ułatwia sprawę, do dyspozycji są między innymi: linie, punkt, krzywe Beziera, łuki, okręgi, obszary tekstowe.

• Po zmodyfikowaniu rastra można przystąpić do konwersji. Niezależnie przeprowadzić można OCR (rozpoznawanie tekstu) oraz wektoryzację.

• Zakończenie pracy algorytmów oznacza, że możemy przystąpić do podglądu i audytu wyników. W razie zauważenia usterek i nieścisłości, możliwe jest zmodyfikowanie wektorów. Oprócz standardowych prymitywów graficznych, dostępnych jest kilka dodatków (konwersje linii i krzywych, przesuwanie punktów).

• Końcowym etapem jest zapis danych na dysk twardy. Oddzielnie przechować można plik tekstowy z wyciągniętym za pomocą mechanizmu OCR tekstem. Użytkownik może skorzystać także z funkcji drukowania.

Wśród innych ciekawych opcji narzędzia znajdują się:
- przetwarzanie wsadowe (tak zwany tryb batch), pozwalające na szybkie skonwertowanie większej ilości danych,
- tryb treningu, umożliwiający zwiększenie efektywności aplikacji,
- współpraca ze skanerami,
- konfigurowanie ustawień związanych z czytaniem tekstu (modyfikacja zawartości słownika, zmiana przedziału rozpoznawanych rozmiarów znaków i inne).

Scan2CAD dostępny jest w wersji testowej typu trial. Wydanie pozwala na zapoznanie się z funkcjonalnością i obsługą przez 15 dni od daty instalacji. Po upływie tego okresu zablokowana zostaje opcja zapisu wynikowych danych na dysk twardy. Program w polskiej wersji językowej. Dołączona do niego jest również przyzwoita dokumentacja (przewodnik krok po kroku, zestaw porad).

Uwaga!
Na oficjalnej stronie producenta znajduje się nowsze wydanie oznaczone numerem 8. Posiada nieco większą funkcjonalność i szereg poprawek. W paczce instalacyjnej nie ma jednak polskojęzycznej dokumentacji i interfejsu.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Scan2CADScan2CAD 7.6g
Wersja stabilna
4.65 MB |2011-09-20

Ilość pobrań: 1423 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (1)
Scan2CAD
avatararrow
~Ryba | 2011.09.20 09:17
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ciekawe czy w ósemce zrobią polski interfejs...