w
googluj

Rightload Portable 2.0.1


Rightload Portable to niewielkie narzędzie do współdzielenia plików. Program jest w wersji przenośnej dzięki czemu nie trzeba go instalować w systemie. Aplikacja pozwala na wysyłanie danych na serwery bezpośrednio z poziomu interfejsu systemu operacyjnego - wystarczy nacisnąć prawym przyciskiem myszy na zaznaczony plik oraz wybrać odpowiednią pozycję z menu kontekstowego. Po zakończeniu wysyłania, zostaniemy o tym poinformowani komunikatem, zawierającym odnośniki oraz kody, gotowe do wklejenia na forum dyskusyjne lub stronę internetową.

Aplikacja współpracuje z serwerami FTP, SFTP - wystarczy podać dane autoryzacyjne (host, port, nazwa użytkownika, hasło, domyślne katalogi). Dla bardziej zaawansowanych użytkowników przygotowano także możliwość definiowania zdarzeń protokołu HTTP oraz tworzenia reguł - za ich pomocą można automatycznie wysłać dane do odpowiednich folderów. Przykładowo pliki PNG, BMP, JPEG mogą zostać automatycznie przekierowane do katalogu "Grafika". Program współpracuje również z popularnymi serwisami internetowymi (Facebook, Flickr, Imageshack, imgur, VirusTotal). Listę serwerów można zapisać na dysku twardym i w dowolnym momencie odtworzyć.

Rightload wyróżnia się całkiem przyzwoitą ilością funkcji. Program oferuje mechanizm kolejkowania zadań, który może być szczególnie przydatny w przypadku wysyłania dużej ilości plików. Wysyłane dane mogą znajdować się na dysku twardym, zewnętrznych nośnikach, a także w schowku i na stronach internetowych (w tym przypadku podajemy URL). Ostatnia funkcja przyda się do tworzenia tak zwanych odbić lustrzanych.

Dodatkowo można ustawić hasło dostępu, chroniące prywatne dane użytkownika, w szczególności konfigurację prywatnych serwerów. Dostępnych jest także kilka opcji konfiguracyjnych, dotyczących zachowania interfejsu.

Pozostałe funkcje:
- historia wysłanych plików,
- możliwość usuwania danych z zewnętrznych serwerów,
- narzędzie automatyzujące proces zmiany rozmiaru zdjęć oraz tworzenie miniatur,
- minimalizacja do zasobnika systemowego,
- wysyłanie plików w jednym z dwóch trybów (ASCII, Binary).

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Na oficjalnej stronie projektu znajduje kilka dodatkowych pluginów, pozwalających na współpracę z kolejnymi serwerami.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Rightload PortableRightload Portable 2.0.1
Wersja stabilna
3.99 MB | 2012-07-08
przejdź Wersja instalacyjna Rightload

Ilość pobrań: 58 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Rightload Portable