w
googluj
pl

Tonido Portable 14.90.0.34042


Tonido Portable - przenośna wersja, która nie wymaga instalacji. Tonido to interesujące narzędzie do współdzielenia danych za pomocą lokalnej chmury obliczeniowej. Aplikacja daje nam możliwość zdalnego dostępu do plików i katalogów z poziomu najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Program pozwala jednocześnie na synchronizowanie danych pomiędzy różnymi urządzeniami. Tonido przypadnie go gustu zarówno początkującym jak i zaawansowanym użytkownikom. Narzędzie wyróżnia się wysoką uniwersalnością - pracuje zarówno z systemami desktopowymi (Windows, Mac OS X, GNU/Linux) jak i mobilnymi (iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry).

Program konfigurujemy z poziomu panelu administracyjnego dostępnego za pomocą przeglądarki internetowej. Aplikacja rezyduje także w zasobniku systemowym, dzięki czemu możemy w łatwy sposób wyłączyć/wyłączyć współdzielenie plików w sieci czy też dodać narzędzie do autostartu.

Główne cechy programu:
- możliwość zdalnego i lokalnego zarządzania plikami,
- współpraca z telewizorami i odtwarzaczami multimedialnymi,
- wbudowana przeglądarka zdjęć z obsługą formatów RAW,
- wbudowany odtwarzacz filmów i muzyki (obsługa playlist),
- przechowywanie ulubionych,
- wyszukiwarka plików,
- formularz pozwalający na wysyłanie danych z dowolnej lokalizacji,
- obsługa dużych plików (większych niż 2 gigabajty),
- możliwość zainstalowania i korzystania z dodatkowych narzędzi (funkcjonalny menedżer muzyki, program typu PIM, aplikacja do przechowywania notatek, menedżer torrentów, organizer finansowy i inne)
- podgląd statusu serwera,
- ignorowanie plików i folderów,
- filtrowanie adresów IP,
- przechowywanie logów,
- mechanizm automatycznych aktualizacji.

Uwaga!
Konieczne jest utworzenie konta, za pomocą którego będziemy mogli łączyć się z komputerem - wystarczy podać nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail oraz zaakceptować warunki licencyjne.

Ograniczenia!
Narzędzie jest dostępne bezpłatnie do zastosowań niekomercyjnych. Producent udostępnia także wydanie profesjonalne, posiadające kilka interesujących cech (możliwość wysyłania plików bez konta użytkownika - tak zwany tryb gościa, przestrzeń o rozmiarze 100 GB przeznaczona na synchronizację danych, montowanie komputera jako zdalny dysk sieciowy, strumieniowe przesyłanie filmów/zdjęć/muzyki do urządzeń zgodnych ze standardem DLNA).

Spolszczenie!
Program posiada tylko częściowe spolszczenie interfejsu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Tonido PortableTonido Portable 14.90.0.34042
Wersja stabilna
36.5 MB | 2017-03-10
przejdź Wersja instalacyjna Tonido

Ilość pobrań: 147 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Tonido Portable