w
googluj
pl

EagleGet Portable 2.1.5.10


EagleGet Portable to wersja przenośna programu EagleGet – darmowego menadżera i akceleratora pobierania plików. Aplikacja nie wymaga instalacji i można ją uruchomić np. z pendrive’a czy zewnętrznego dysku USB. Poza typowym pobieraniem plików i przyśpieszaniem tego procesu, program pozwala również na ściąganie materiałów wideo/audio z serwisów internetowych, np. YouTube, Dailymotion, Vimeo, Pandora czy Facebook.

EagleGet Portable obsługuje szereg protokołów - HTTP, HTTPS, FTP, MMS oraz RTSP, umożliwiając pobieranie właściwie każdego typu plików – m.in. multimediów, programów, dokumentów oraz archiwów. Akceleracja pobierania polega na zwiększeniu liczby jednoczesnych wątków połączenia z serwerem, a także na rozdzieleniu całych plików na mniejsze fragmenty. Program jest w stanie przyspieszać pobieranie danych aż 6 krotnie (w takim wypadku maksymalną liczbę jednoczesnych wątków połączeń należy ustawić na 32).

Oczywiście za pomocą EagleGet Portable pobierzemy wiele plików naraz, metoda przeciągnij i upuść pozwala na porządkowanie i ustalanie priorytetu poszczególnych zadań wyświetlanych w liście pobierania. Wybrane procesy pobierania można w każdej chwili zatrzymać, wznowić lub usunąć. W wypadku wystąpienia błędu, utraty połączenia czy innej sytuacji uniemożliwiającej ściągnięcie pliku, aplikacja potrafi wznowić pobieranie od momentu, w którym zostało ono przerwane - nie ma konieczności ponownego ściągania pozyskanych wcześniej fragmentów pliku.

Program integruje się z przeglądarkami Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer oraz Opera - rozszerzenie dla tych przeglądarek pozwoli na pobranie np. interesującego nas materiału wideo przy pomocy kliku kliknięć myszką. Wystarczy umieścić kursor na obszarze odtwarzacza osadzonego na stronie WWW i skorzystać z przycisku Download. Oprócz tego, menadżer dodaje do menu kontekstowego przeglądarki dwie opcje, dzięki którym można dodawać odnośniki umieszczone na stronach WWW do listy zadań, przez co pobierzemy pliki „kryjące się” pod wybranymi lub wszystkimi linkami danej strony. Nie ma jednak wymogu korzystania z rozszerzenia przeglądarki, w samym programie można w łatwy sposób wprowadzić odnośniki do interesujących nas nagrań czy innych plików, po czym pobrać dane na dysk. Aplikacja monitoruje schowek systemowy i dołącza skopiowane przez nas linki do panelu odpowiedzialnego za ściąganie plików.

Za pomocą EagleGet Portable pobierzemy materiały wideo o jakości od 144p do HD 720p czy 1020p (być może nawet wyższej, jeżeli są one dostępne w danym serwisie), obsługiwane formaty to HTML5, MP4, FLV oraz 3GP. Moduł Wideo Sniffer pozwala na szybkie pobieranie wideo w wybranej rozdzielczości i określonym formacie – wystarczy wkleić URL danego nagrania i zdecydować o ustawieniach. W założeniu w module można także wyszukiwać materiały wideo w serwisie YouTube, jednak funkcja ta w chwili tworzenia opisu wydaje się nie działać prawidłowo. Dodatkowo program pozwala również na pobieranie tzw. ukrytych mediów, czyli oddzielnego wideo oraz audio, które są dostępne dla danego nagrania. Ścieżkę wideo i ścieżkę audio można połączyć w zewnętrznej aplikacji.

Pobrane pliki zostają pokategoryzowane w czterech panelach – Media, Dokumenty, Programy oraz Skompresowane, oprócz tego można bez problemów przeglądać aktualnie ściągane lub już ściągnięte pliki w panelach „Wszystkie” (ogólny wykaz), „Ukończone” oraz „W toku”. Menu kontekstowe, wyświetlane po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na danym zadaniu, pozwala na uruchomienie pobranego pliku, otworzenie jego folderu nadrzędnego, usunięcie zadania lub pliku, odświeżenie adresu URL w celu ukończenia przerwanego pobierania, skopiowanie adresu URL, ponowne ściągnięcie pliku, a także zapoznanie się z jego właściwościami. Pliki można pobierać również automatycznie, według zaplanowanego wcześniej harmonogramu.

W module Dodaj do pobrań wprowadzimy adres URL pliku przeznaczonego do pobrania (adres strony WWW z tym plikiem zostanie wykryty automatycznie), wybierzemy kategorię oraz folder docelowy dla ściąganego pliku, a także zdecydujemy o bardziej zaawansowanych ustawieniach, które dotyczą zasad uruchamiania pobranego pliku (automatycznie, ręcznie, planowo), parametrów połączenia (liczba wątków - od 1 do 32, dane uwierzytelniające wymagane przez serwer), oraz zasad sprawdzania integralności pliku (sumy kontrolne MD5 lub SHA1).

Przydatnym rozwiązaniem jest „pływający” przycisk, wyświetlany zawsze na wierzchu okien innych aplikacji. Pokazuje on aktualną prędkość transferu danych oraz liczbę zadań pobierania. Po umieszczeniu na nim kursora myszki możemy przeglądać listę zadań i obserwować postęp ściągania plików. Kliknięcie prawym przyciskiem myszki na przycisku otworzy menu z najważniejszymi funkcjami EagleGet Portable. Podobne menu możemy wywołać również poprzez ikonkę programu, dostępną w obszarze powiadomień Windows.

Moduł Konfiguracje zawiera cały szereg ustawień odnoszących się do automatycznego uruchamiania programu wraz ze startem Windows, ukrywania programu w zasobniku systemowym, katalogów domyślnych i automatycznego sortowania pobrań, parametrów połączenia (ilość prób, maksymalna liczba wątków, dopuszczalna ilość jednoczesnych pobrań, limit prędkości pobierania, automatyczne wznawianie pobrań przy uruchomieniu programu, pozyskiwanie z serwera danych o dacie i czasie utworzenia pliku, zastosowanie wybranego User-Agenta), użycia serwera proxy, monitorowania schowka systemowego i przeglądarek, integracji z przeglądarkami, automatyzacji (hibernacja podczas pobierania, wyłączenie komputera, restart systemu, uśpienie lub hibernacja po ukończeniu zadań pobierania, skanowanie plików zewnętrznym programem antywirusowym), harmonogramu zadań (także zatrzymywanie procesów ściągania plików o wybranej godzinie) oraz wyświetlania powiadomień (również tryb cichej pracy).

Interfejs graficzny programu jest nowoczesny i elegancki, dość dowolnie dostosujemy barwy pasków roboczych interfejsu, a także wczytamy wybrany obrazek jako ich tło. Mniej doświadczeni użytkownicy raczej nie powinni mieć kłopotów z opanowaniem funkcji programu, chociaż niektóre z nich wymagają posiadania podstawowej wiedzy o połączeniach sieciowych. W witrynie producenta można zapoznać się z obszernym zbiorem porad i instrukcji, jak również napisać wiadomość do działu wsparcia.

Uwaga!
Aby zainstalować rozszerzenie do przeglądarek Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer oraz Opera, należy uruchomić plik install.bat, dostępny w katalogu EagleGet Portable. W wypadku niepowodzenia, konieczne będzie zastosowanie się do szczegółowych porad dostępnych w witrynie producenta.
Ustawienia języka wybieramy w sposób podany na drugim zrzucie ekranu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (21 głosów)

Strefa Download programu
EagleGet PortableEagleGet Portable 2.1.5.10
Wersja stabilna
15.59 MB | 2019-08-04
przejdź Wersja instalacyjna EagleGet

Ilość pobrań: 1620 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (1)
EagleGet Portable
avatararrow
~nakręcony | 2015.09.25 19:04
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Miało być już 2.0.4.5 ?!
EagleGet Portable 2.0.4.5