w
googluj
pl

RevoluTV 2.5


RevoluTV to niewielkie narzędzie do odtwarzania telewizji. Program posiada wbudowaną bazę stacji, podzieloną według państw i kategorii tematycznych (wiadomości, muzyka, filmy, gry, sport, dla dzieci, zakupy, styl życia, inne). Nie wymaga posiadania dodatkowych urządzeń, takich jak karty telewizyjne czy adaptery - obraz jest odbierany za pośrednictwem Internetu.

Aplikacja wyróżnia się bardzo prostą obsługą. Dużą zaletą jest nieskomplikowany interfejs, z którym problemu nie będą mieli nawet mniej doświadczeni użytkownicy komputera. W osobnym oknie wyświetlana jest lista kanałów - aby rozpocząć odtwarzanie po prostu wybieramy jedną z pozycji i naciskamy na przycisk "Oglądaj". Co ciekawe, program pozwala użytkownikowi na stworzenie bazy ulubionych stacji oraz dodawanie własnych (podajemy nazwę oraz adres URL). Sterowanie strumieniem jest możliwe za pomocą kontrolek w oknie (start, stop, regulacja głośności, status odtwarzania). Dodatkowe opcje konfiguracyjne służą do wyłączenia widoczności menu i dolnego paska, pozostawienia aplikacji w trybie "zawsze na wierzchu" oraz uruchomienia trybu pełnoekranowego. Dużym ułatwieniem są dobrze dobrane skróty klawiaturowe.

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie (licencja freeware). RevoluTV nie posiada dużych wymagań sprzętowych, działa stabilnie i jest warty wypróbowania. Dość istotną wadą jest uboga baza stacji (nie ma wśród nich kanałów z Polski), niemniej możliwość dodawania własnych w pewien sposób rekompensuje tą niedogodność.

Uwaga!
Płynne odtwarzanie telewizji internetowej wymaga dosyć szybkiego połączenia z Internetem - parametry zależą od jakości strumienia.

Spolszczenie!
Spolszczenie interfejsu nie jest ustawiane automatycznie - musimy je ustawić samodzielnie. Aby to zrobić, naciskamy na przycisk "Settings" i z menu wybieramy opcję "Select language...". Następnie na liście zaznaczamy pozycję "Polish" i zatwierdzamy wybór.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
RevoluTVRevoluTV 2.5
Wersja stabilna
0.77 MB | 2012-05-28

Ilość pobrań: 1735 | W tym miesiącu: 18 | W poprzednim miesiącu: 21

Komentarze (1)
RevoluTV
avatararrow
~bim | 2013.03.12 07:42
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Baza kanałów jest bardzo uboga.Np. na 22 kanały sportowe odebrałem tylko dwa:ESPN Racing i KPBN Sports.Z niemieckich stacji żadnej.Szukam programu z większą ilością stacji.
RevoluTV 2.5