w
googluj

Oxynger KeyShield Portable 1.1.0


Oxynger KeyShield Portable to przenośna wersja programu, która nie wymaga instalacji. Jest to ciekawa propozycja wirtualnej klawiatury, która, z uwagi na oferowane bezpieczeństwo, stanowi dobrą alternatywę dla rozwiązania wbudowanego w system. Program umożliwia wpisywanie haseł oraz poufnych danych z wykorzystaniem klawiatury ekranowej wzbogaconej o nietypowe rozwiązania wpływające na bezpieczeństwo użytkownika. Dzięki temu, zgodnie z informacjami producenta, aplikacja jest nie do przebicia przez żadne programy szpiegujące lub wirusy, w efekcie czego moglibyśmy utracić cenne dla nas informacje.

Wśród rozwiązań, które przekładają się na tak wysoki poziom skuteczności programu jest przede wszystkim rozwiązanie uniemożliwiające wykonanie zrzutu ekranu aplikacji. Jest to częsty patent stosowany przez szkodliwe oprogramowanie, jeśli nie potrafi wykorzystać bezpośredniego sczytywania przyciśnięć klawiszy z klawiatury komputerowej (korzystając z rozwiązania wirtualnego, automatycznie eliminujemy to niebezpieczeństwo). Kolejnym skutecznym mechanizmem jest nierejestrowanie pozycji wskaźnika myszy oraz wykorzystanie nieco innego układu klawiszy przy każdej instalacji programu, przez co twórcy złośliwego oprogramowania praktycznie nie mają punktu zaczepienia, w oparciu o który mogliby budować narzędzia badające przyciskane przez użytkownika klawisze.

Pomijając aspekt techniczny działania aplikacji, pozostaje ona tak samo prosta w obsłudze jak choćby wirtualna klawiatura systemu Windows. Wystarczy ją uruchomić, skontrolować kilka ustawień oraz cieszyć się z jej możliwości. W razie potrzeby, w programie mamy możliwość skorzystania z krótkiej instrukcji obsługi, która zrealizowana została w standardowej formie (indeksowanego dokumentu z rozdziałami) i dostępna jest offline z paska narzędzi w aplikacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 3.5 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (6 głosów)

Strefa Download programu
Oxynger KeyShield PortableOxynger KeyShield Portable 1.1.0
Wersja stabilna
2.03 MB | 2014-10-06
przejdź Wersja instalacyjna Oxynger KeyShield

Ilość pobrań: 199 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Oxynger KeyShield Portable