w
googluj
pl

Mount & Blade 1.011


Lance w dłoń i na koń!

Nieczęsto się trafia taka perełka wśród gier. Nie oferuje wyśmienitej grafiki, czy nowoczesnych rozwiązań. Za to ma coś, czego innym brakuje - pomysł, wart każdych pieniędzy!

Mount & Blade to prawdziwa hybryda wśród gier. Z jednej strony to symulator średniowiecza i rycerza. Z drugiej pełnoprawna gra akcji oraz RPG. Na koniec strategia, w której to my rządzimy królestwem. Całkiem sporo opcji, czyż nie?

Przejdźmy zatem do rzeczy. Sama gra traktuje o poczynaniach władcy jednej z dostępnych nacji. Oczywiście, to gracz jest królem i on decyduje o losach swoich poddanych. Twórcy udostępnili sporo opcji taktycznych, mamy możliwość planowania dalszych działań i rozwoju królestwa. Możemy zawierać sojusze, wypowiadać wojny, żenić się w celach politycznych – wszystko to, co możnowładca potrzebuje do szczęścia.

Należy jednak pamiętać, że Mount & Blade to przede wszystkim gra akcji. Zatem gdy znudzą nam się igraszki na zamku, wsiadamy na konia i wyruszamy z wojskiem, by usiec kilku przeciwników. Tak, ten aspekt pokazuje, w czym tkwi siła tej produkcji. Nigdzie indziej nie ma możliwości jednoczesnego kierowania wojskiem i brania udziału w bitwach. Przyznaję, że potyczki są niezwykle dynamiczne, a dzięki systemowi statystyk i osiągnięć, nasz bohater cały czas się rozwija. Można powiedzieć, że rozkwita na polu walki.

Największym atutem tytułu, jest jego tryb online. Powiem tak, zakosztowanie rywalizacji z innymi graczami, podbijanie ich twierdz i nawiązywanie sojuszu – te elementy sprawiają, że nie w sposób się oderwać od grania.

Grafika to najsłabszy punkt gry. Produkcja nie wygląda źle, niemniej nie należy do najbardziej urodziwych. Brakuje mi większych detali na zbrojach, gier świetlnych na stalowych mieczach czy innych wizualnych bajerów. Muzycznie również bez rewelacji, ale jak widać, nie można mieć wszystkiego. Polecam!

Wymagania!
• RAM: 512 MB
• CPU: 1.4 GHz
• GRAFIKA: 64 MB
• HDD: 700 MB

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (22 głosów)

Strefa Download programu
Mount & BladeMount & Blade 1.011
Wersja stabilna
378.3 MB | 2016-01-25

Ilość pobrań: 13201 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 33

Komentarze (1)
Mount & Blade
avatararrow
~husar | 2017.04.05 13:03
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie moge grac po jakims casie
Mount & Blade 1.011