w
googluj
pl

Instantbird 1.5


Instantbird to interesujący pod wieloma względami komunikator internetowy. Oparty jest na interfejsie znanym z przeglądarki Mozilla Firefox czy klienta poczty elektronicznej Thunderbird. Co więcej, projekt jest aktywnie wspierany przez społeczność związaną z wymienionymi narzędziami - filozofia działania jest również w znacznym stopniu do nich zbliżona.

Aplikacja wyróżnia się prostą obsługą i niewielkim zużyciem zasobów sprzętowych. Instantbird w wersji podstawowej posiada zaimplementowaną obsługę szeregu popularnych protokołów komunikacji, w tym: Gadu-Gadu, Google Talk, XMPP, ICQ, IRC, Simple, Yahoo, MSN, QQ, Twitter, Facebook Chat. Pozwala przy tym na przechowywanie wielu kont, minimalizację do zasobnika systemowego, powiadamianie dźwiękiem o zdarzeniach, łączenie przez serwery proxy i szyfrowanie połączeń, zarządzanie domyślnymi aplikacjami, grupowanie rozmów na kartach czy dostosowywanie ustawień prywatności. Również zmiana wyglądu programu nie stanowi problemu - w intuicyjny sposób odbywa się zarządzanie formatowaniem okna rozmowy oraz dodawanie nowych zestawów emoticon i skórek.

Kolejną istotną cechą Instantbird jest możliwość rozbudowy funkcjonalności za pomocą dodatków. Na witrynie producenta dostępne są między innymi moduły pozwalające na modyfikację wyglądu kart czy słowniki sprawdzające pisownię (ogółem kilkaset narzędzi spełniających różnorakie funkcje).

Aplikacja w obecnym etapie rozwoju niestety nie posiada pełnego wsparcia Gadu-Gadu (niemożliwy jest między innymi import/eksport kontaktów). Całkiem nieźle radzi sobie jednak z innymi protokołami i do tego celu nadaje się bardzo dobrze.

Instantbird jest całkowicie bezpłatny, może z powodzeniem występować zarówno jako domowe narzędzie do komunikacji ze znajomymi, jak również jako aplikacja do zarządzania rozmowami w korporacji. Aplikacja jest rozpowszechniana na zasadach licencji GNU General Public License - posiada otwarty kod źródłowy, wersje na kilka systemów operacyjnych (Windows, Linux, Mac OS X) oraz rozbudowaną dokumentację. Interfejs dostępny w polskiej wersji językowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
InstantbirdInstantbird 1.5
Wersja stabilna
19.68 MB | 2013-12-20

Ilość pobrań: 396 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (5)
Instantbird
avatararrow
andrzejjajko | 2014.02.05 00:49
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
brak obsługi sprawdzania poczty a wystarczyły by same dodatki do teg brak obsługi Skype chociażby do samego pisania nie musi być wideo rozmów i brak obsługi czatu jabster.pl
Instantbird 1.5
avatararrow
MaTi | 2013.05.29 14:33
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Błąd poprawiony.
Instantbird 1.4
avatararrow
~pik | 2013.05.29 13:24
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ortografia nie jest mocną strona autora tekstu "nie mozliwy"? Od kiedy nie i przymiotnik piszemy oddzielnie? Czy aby nie od czasu kiedy kontrolę ortografii zalatwia slownik z Worda?
Instantbird 1.4
avatararrow
~pak | 2013.05.29 11:08
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jezeli ktokolwiek wymysli jak przenieś kontakty gg do IB to chętnie poczytam, uzywam Pidgina, ktory potrafi je pobraś z serwera, IB podobno bazujący na PDG tego nie umie
Instantbird 1.4
avatararrow
~Rox | 2011.06.28 21:20
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie słyszałem o nim wcześniej, jakieś opinie?