w
googluj
pl

Hallo Northern Sky (HNSKY) 4.2.15f


Hallo Northern Sky (HNSKY) – interesujący program dla wszystkich fanów astronomii, który pozwoli zamienić każdy komputer w półprofesjonalne, wirtualne planetarium. Aplikacja oferuje ogromną bazę obiektów (ponad 30 tysięcy) wraz ze szczegółowymi opisami, a także bazę milionów gwiazd i dodatkowych, zbieranych przez lata zdjęć przestrzeni kosmicznej. Program pozwala ręcznie poruszać się po „mapie” nieba, ale również półautomatycznie wskazać interesujący nas fragment. Ciekawostką jest możliwość sparowania aplikacji z cyfrowym teleskopem.

Obsługa programu jest prosta, dzięki nieskomplikowanemu interfejsowi. Większość działań dokonujemy myszą, jednak część opcji wybieranych jest po prostu z menu na rozwijanych z górnego paska listach. Już na początku kolorystyka aplikacji jest raczej ciemna, ale w przypadku obserwacji nieba na dworze w nocy (na przykład na laptopie), użyteczny może okazać się „tryb nocny”, w którym program podmienia wartości kolorystyczne większości informacji wyświetlanych na ekranie (dotyczy to interfejsu całego komputera, a nie tylko okna aplikacji) na barwy czarne i czerwone, co najmniej oślepia podczas obserwacji nieba w ciemnym otoczeniu.

Wygodną opcją z pewnością okaże się lista obiektów, których wyświetlanie można ręcznie ograniczyć, by nie zaśmiecać mapy niepotrzebnymi dla nas informacjami. Można w ten sposób na przykład włączyć/wyłączyć widoczność nazw gwiazd, samych gwiazd, orbit księżyców lub nazw gwiazdozbiorów. Dzięki temu łatwiej będzie obserwować jedynie te elementy nieboskłonu, które faktycznie w danym momencie nas interesują.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (20 głosów)

Strefa Download programu
Hallo Northern Sky (HNSKY)Hallo Northern Sky (HNSKY) 4.2.15f
Wersja stabilna
82.3 MB | 2023-11-21

Ilość pobrań: 1090 | W tym miesiącu: 13 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Hallo Northern Sky (HNSKY)