w
googluj

New Astronomy Press CCD Calculator 1.5.0


New Astronomy Press CCD Calculator to proste i poręczne narzędzie, którego funkcją jest pomoc początkującym astronomom, wyposażonym w teleskop. Aplikacja pozwala na precyzyjne planowanie obserwacji na podstawie obrazów określonego wycinka nieba z serwerów NASA oraz SkyView.

Po zainstalowaniu aplikacji należy określić:
• typ posiadanego przez nas teleskopu; dostępne są konstrukcje najpopularniejszych producentów (m.in AP, Borg, Meade, Orion Optics, SCT) w wielu różnych rozmiarach – od 5 do 14 cali, a także jego średnicę przysłony, długość ogniskowej i obecność osłabiacza,
• model naszej kamery CCD, również do wyboru spośród produktów wielu popularnych producentów (Apogee, Alta, Canon, Meade, Nikon etc.), rozmiar jej pikseli i wymiary matrycy.

Ostatnio użyte teleskopy i kamery są zapamiętywane w programie.

Po ustawieniu wszystkich koniecznych parametrów konieczny jest jeszcze wybór wycinka nieba, który zamierzamy obserwować. Dostępne mapy prezentują najpopularniejsze obszary i obiekty, na jakie możemy skierować nasz teleskop. Na podglądzie umiejscowionym w osobnym okienku ujrzymy przewidywane pole widzenia - wycinek nieba, jaki zobaczymy przy podanych ustawieniach. Możemy również obrócić nasz widok o 90⁰, jeśli to odpowiada ustawieniu teleskopu. Mapy przechowywane są w folderze programu, nic zatem nie stoi na przeszkodzie, byśmy uzupełnili je na własną rękę.

New Astronomy Press CCD Calculator to narzędzie, które z pewnością przyda się początkującym astronomom, planującym nocne obserwacje nieboskłonu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
New Astronomy Press CCD CalculatorNew Astronomy Press CCD Calculator 1.5.0
Wersja stabilna
3.44 MB | 2013-10-03

Ilość pobrań: 223 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
New Astronomy Press CCD Calculator